HomeKulturaRusza rekrutacja uczestników do III edycji Festiwalu Piosenki im. Anny German „Eurydyka”

Rusza rekrutacja uczestników do III edycji Festiwalu Piosenki im. Anny German „Eurydyka”

Tegoroczny, trzeci już, doroczny Festiwal Piosenki im. Anny German w Mińsku ogłasza nabór uczestników. Do konkursu mogą zgłaszać się mieszkający na Białorusi wokaliści od 15 roku życia oraz zespoły muzyczne, których członkowie ukończyli 15 lat. Organizatorzy festiwalu liczą na aktywny udział w nim reprezentantów polskich środowisk z całej Białorusi.

Anna German

Anna German, fot.: archiwum

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicielki komitetu organizacyjnego festiwalu, Maryny Towarnickiej, III Festiwal Piosenki im. Anny German odbędzie się w Mińsku w dniach 27-28 września i będzie nosił nazwę „Eurydyka”. Zgłoszenia do udziału w konkursie festiwalu będą przyjmowane drogą elektroniczną do 15 września.

Niżej, w załącznikach, zamieszczamy oficjalną informację o festiwalu, regulamin III Festiwalu Piosenki im. Anny German oraz formularz zgłoszeniowy uczestnika, który należy wypełnić i wysłać pod adres e-mailowy: [email protected]

– Oczekujemy, że poziom tegorocznego festiwalu będzie znacznie wyższy niż dwie poprzednie edycje – mówi nam Maryna Towarnicka. Organizator festiwalu ujawnia, iż informacja o możliwości zgłoszenia się do udziału w nim zostanie rozpowszechniona wśród studentów białoruskich wyższych uczelni muzycznych.

Uczestników konkursu oceni profesjonalne jury, w którym zasiądą przedstawiciele kręgów muzycznych zarówno z Polski, jak i z Białorusi. Przewodniczyć jury będzie znający za życia Annę German Gerard Nowak, wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do jury ze strony polskiej zaproszona została także Agata Miedyńska, dyrektor Amfiteatru im. Anny German w Zielonej Górze.

Ze strony białoruskiej uczestników konkursu będzie oceniać między innymi Grigorij Poleszczuk, wykładowca na Uniwersytecie Kultury w Mińsku, jeden z najlepszych tenorów Białorusi, solista czołowych agencji muzycznych Wiednia. – Imię drugiego białoruskiego członka jury jest na razie trzymane w tajemnicy – mówi Maryna Towarnicka. Nasza rozmówczyni zdradziła tylko, że ma to być jedna z gwiazd białoruskiej sceny muzycznej, młody artysta będący laureatem prestiżowych konkursów. – Obecnie Instytut Polski w Mińsku prowadzi z nim negocjacje odnośnie udziału w jury konkursu i gotów zostać sponsorem gwiazdy – mówi Towarnicka.

Udział w konkursie Festiwalu Piosenki im. Anny German w Mińsku jest szansą na promocję dla utalentowanej wokalnie młodzieży. Zdobywczyni Grand-Prix zeszłorocznej edycji festiwalu Nadzieja Czarednik z Rzeczycy w marcu tego roku uczestniczyła w Koncercie Pamięci Anny German w Sali Koncertowej „Mińsk”. W tym wydarzeniu kulturalnym obok Nadziei Czarednik zaśpiewało jedenastu młodych laureatów międzynarodowych konkursów piosenkarskich oraz szereg zasłużonych popularnych wokalistów.

zdobywczyni Grand Prix II edycji Festiwalu Piosenki im. Anny German Nadzieja czarednik, fot.: zhodinonews.by

zdobywczyni Grand Prix II edycji Festiwalu Piosenki im. Anny German Nadzieja czarednik, fot.: zhodinonews.by

Zwycięzca tegorocznego Festiwalu Piosenki im. Anny German otrzyma zaproszenie do udziału w dorocznym Koncercie Pamięci Anny German w Zielonej Górze. Wszystkie związane z tym koszty pokryją organizatorzy Festiwalu Piosenki im. Anny German.

Wśród organizatorów III i poprzednich edycji Festiwalu Piosenki im. Anny German w Mińsku są członkowie Białoruskiego Związku Działaczy Muzycznych, Maryna Towarnicka i Witalij Oleszkiewicz, tworzący duet „WitaM”, a także Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku.

Znadniemna.pl

 

 Załączniki: 

Informacja o konkursie

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy do konkursu

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content