HomeOświataO tradycjach andrzejkowych i dekoracjach świątecznych w szkołach przy ZPB (FOTO, WIDEO)

O tradycjach andrzejkowych i dekoracjach świątecznych w szkołach przy ZPB (FOTO, WIDEO)

Działające przy ZPB ośrodki nauczania języka polskiego w wigilię świętego Andrzeja zorganizowały zajęcia przybliżające młodemu pokoleniu Polaków na Białorusi jedną z najdawniejszych i najpopularniejszych polskich tradycji, wiążących się z postacią świętego Andrzeja Apostoła, będących okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed nadejściem Adwentu.

O tradycji zabaw andrzejkowych, wróżbach andrzejkowych dowiedzieli się m.in. uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie „Batorówki”, a także wychowankowie Szkół Społecznych, działających przy oddziałach ZPB w Lidzie, Wołkowysku, Brześciu, Dzierżyńsku i innych miastach.

Andrzejki w Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie „Batorówki”

Andrzejki w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Lidzie

Andrzejki w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Wołkowysku

Andrzejki w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Brześciu

Andrzejki on-line w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Dzierzyńsku

Uczniowie „Batorówki” ponadto uczyli się robienia dekoracji świątecznych, którymi będą mogli upiększyć swoje mieszkania w zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Zajęcia plastyczne z młodzieżą szkolną, odsłaniające tajemnice warsztatu robienia dekoracji świątecznych, poprowadziła działaczka Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB Alicja Matuk. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z zajęć plastycznych w „Batorówce”:

 

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content