HomeOświataPolska zdziwiona i zadowolona z “groźby” Łukaszenki

Polska zdziwiona i zadowolona z “groźby” Łukaszenki

Polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odniosło się do pogróżek Aleksandra Łukaszenki, który zapowiedział, że białoruscy absolwenci polskich uczelni będą musieli potwierdzać swoje dyplomy ubiegając się o pracę na Białorusi.

„Polacy mimo, że granica jest zamknięta (otwarta dla Białorusinów -red.), swoich studentów zabrali, a dwa tysiące osób (z Białorusi – red.) studiuje tam”- powiedział w piątek Łukaszenka podczas spotkania z gubernatorem obwodu irkuckiego Igorem Kobzewem.

Jednocześnie zaznaczył, że jeśli białoruscy studenci po ukończeniu polskich uczelni chcą pracować na Białorusi, to muszą potwierdzić swoje kwalifikacje. „Będą musieli tutaj potwierdzić swój dyplom” – powiedział Łukaszenka.

Tymczasem przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP powiedział agencji RIA Novosti, że Polska jest gotowa zatrzymać absolwentów z Białorusi, jeśli napotkają trudności z potwierdzeniem dyplomów w kraju.

„Ze zdziwieniem przeczytaliśmy oświadczenie pana Łukaszenki. Najwyraźniej nie wie, że polskie uczelnie zapewniają swoim absolwentom bardzo dobrą edukację, która jest uznawana na całym świecie”- powiedział RIA Novosti przedstawiciel polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„O jakości naszej edukacji świadczy fakt, że dyplomy polskich uczelni są uznawane w krajach Unii Europejskiej, w USA. Przy czym mówimy o tak skomplikowanych specjalnościach, jak medycyna, ekonomia, informatyka”- powiedział rozmówca agencji.

 Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Najnowsze komentarze

  • Polityka w rękach, a najważniejsze w głowach, niewykształconych ludzi dyplomatycznie, tzn. przypadkowych polityków, jest równoznaczna promieniom 5G. Wszystko niszczy !

Skomentuj

Skip to content