HomeSpołeczeństwoŁukaszenko wprowadzi dwutygodniową kwarantannę dla przyjezdnych z Zachodu?

Łukaszenko wprowadzi dwutygodniową kwarantannę dla przyjezdnych z Zachodu?

Białoruski dyktator szuka sposobów, aby uprzykrzyć życie podróżującym na Białoruś mieszkańcom krajów Zachodu, które nie uznały go za prawowitego prezydenta Białorusi.

 

Aleksander Łukaszenko, fot.: BelTA/TASS

Jak informuje rosyjska agencja TASS Aleksander Łukaszenko zapowiedział, rozpatrzenie wprowadzenia obowiązku odbywania obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny dla podróżnych, przybywających na Białoruś z krajów Zachodu w związku z pandemią koronawirusa.

Zapowiedzi kwarantanny Łukaszenko  dokonał komentując sankcje, które mogą zostać nałożone na niego i jego podwładnych przez Unię Europejską i USA. Negatywny wpływ ewentualnych sankcji białoruski dyktator planuje rekompensować kosztem Rosji, zapewniając, że Białoruś wraz z Rosją będą w stanie zabezpieczyć swoje potrzeby gospodarcze nawet w odcięciu od reszty świata.

Łukaszenko zagroził też białoruskim studentom, zdobywającym wykształcenie za granicą, m.in. w Polsce, że po powrocie na Białoruś zostaną zmuszeni do potwierdzenia zdobytych za granicą kwalifikacji.

Odizolowanie się Białorusi od świata zachodniego Łukaszenko zapowiadał już wcześniej, grożąc, że zamknie białoruską granicę z Polską i Litwą.

Znadniemna.pl na podstawie nashaniva.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content