HomeOświataPrezes ZPB z wizytacją w Dzierżynsku

Prezes ZPB z wizytacją w Dzierżynsku

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w środę, 23 września, wizytowała społeczny ośrodek nauczania języka polskiego, działający przy Oddziale ZPB w Dzierżyńsku (dawnym Kojdanowie).

W ramach wizytacji Andżelika Borys spotkała się m.in. z uczniami placówki, której działalność jest wspierana przez Zarząd Główny ZPB. Według Andżeliki Borys na zajęcia języka polskiego w Dzierżyńsku uczęszcza regularnie około sto uczniów.  Nauczanie jest prowadzone zarówno w grupach dla dzieci i młodzieży szkolnej, jak i dla osób dorosłych.

W ramach wizytacji ośrodka nauczania i Oddziału ZPB w Dzierżyńsku Andżelika Borys z grupą miejscowych Polaków odwiedziła polski cmentarz katolicki we wsi Wołczkiewicze. Ta nekropolia jest znana m.in. z tego, że znajduje się na niej grób Józefiny Hutten-Czapskiej z domu Thun-Hohenstein, matki Józefa Czapskiego, znanego polskiego malarza i pisarza, oficera Wojska Polskiego, odznaczonego Orderem Virtuti Militari za bohaterstwo, przejawione podczas wojny polsko-bolszewickiej. Polacy Dzierżyńska pieczołowicie opiekują się grobem matki polskiego bohatera i artysty i odwiedzają to miejsce pamięci przy okazji świąt narodowych i religijnych.

 Znadniemna.pl na podstawie facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content