HomeSpołeczeństwoDziałaczka ZPB stanęła przed sądem w Lidzie za udział w protestach

Działaczka ZPB stanęła przed sądem w Lidzie za udział w protestach

Anna Kosko, ceniona w Lidzie ginekolog położnik, członkini działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, córka prezes Oddziału ZPB w Lidzie Ireny Biernackiej w piątek, 11 września, stanęła przed sądem w Lidzie za udział w odbywających się codziennie w tym mieście akcjach protestacyjnych przeciwko milicyjnej przemocy oraz przeciwko dyktatorskiej władzy Aleksandra Łukaszenki.

Anna Kosko

Na proces znanej w Lidzie lekarki przybyła kilkudziesięcioosobowa grupa lidzian, m.in. członków ZPB, wdzięcznych pacjentów oraz nieobojętnych na niesprawiedliwość mieszkańców miasta.

Wypełniona po brzegi sala sądowa

Anna Kosko na podstawie milicyjnego protokołu jest oskarżana za udział w nielegalnych manifestacjach, za co na Białorusi grozi wysoka kara grzywny, bądź aresztu do 15 dni.

W piątek, 11 września, sąd nie zdołał orzec, czy znana i ceniona w Lidzie lekarka rzeczywiście zawiniła, w jakim stopniu i czy zasługuje na karę. Sędzia zażądał od strony oskarżającej, czyli milicji, dostarczenia dodatkowych dowodów winy Anny Kosko i ogłosił przerwę w procesie do wtorku – 15 września.

Wspierający Annę Kosko lidzianie przed sądem w Lidzie

Lidzianie, wspierający lekarkę, zapowiadają, że tłumnie stawią się także na kolejnym posiedzeniu sądowym w jej sprawie.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content