HomeSpołeczeństwoPilne: W Mińsku porwano liderkę opozycji Marię Kolesnikową!

Pilne: W Mińsku porwano liderkę opozycji Marię Kolesnikową!

Białoruski portal TUT.BY informuje o porwaniu w centrum Mińska przez nieznanych sprawców członkini prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Marii Kolesnikowej, jednej z twarzy białoruskich protestów przeciwko fałszerstwom wyborczym dyktatora Aleksandra Łukaszenki.

Maria Kolesnikowa, fot.: TUT.BY

Według relacji  naocznego świadka zdarzenia Kolesnikową schwytali prosto na ulicy nieznani mężczyźni, i zaciągnęli do busa z napisem „Связь”. W chwili porwania Kolesnikowej wypadł telefon, który porywacze podnieśli i zabrali ze sobą do busa.

W chwili obecnej telefon Kolesnikowej jest włączony, ale nikt nie odbiera połączeń. Najbliżsi współpracownicy działaczki opozycyjnej nie mogą z nią się skontaktować.

Porwanie Marii Kolesnikowej skłania do smutnych skojarzeń. Należy oczekiwać, że w najlepszym przypadku zostanie ona dostarczona na komendę milicji. Może zostać także, podobnie jak wybrana prezydent Białorusi Swiatłana Cichanouska oraz członkini Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji Olga Kawalkowa, zostać wydalona z Białorusi.

Nawet nie chce się  wierzyć, że zwariowany białoruski dyktator sięgnął po metody eliminowania przeciwników politycznych z lat 1999-2000, kiedy na Białorusi działały tzw. „szwadrony śmierci”, porywające i mordujące opozycyjnych polityków Juryja Zacharankę, Wiktora Hanczara, Anatola Krasouskiego oraz dziennikarza Dzmitryja Zawadzkiego.

Znadniemna.pl na podstawie TUT.BY

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content