HomeOświataDyplomy i nagrody od ZPB przy pomniku Mickiewicza (ZDJĘCIA)

Dyplomy i nagrody od ZPB przy pomniku Mickiewicza (ZDJĘCIA)

Uroczyste spotkanie dzieci i młodzieży, uczących się języka polskiego w ośrodkach nauczania przy ZPB w Mińsku, Mohylewie, Brasławiu, Mozyrzu, Wilejce, Baranowiczach, Lachowiczach, Sokole, Borysowie i Dzierżyńsku odbyło się 20 czerwca przy pomniku Adama Mickiewicza w Mińsku.

Prezes ZPB Andżelika Borys i główni bohaterowie uroczystości

W ramach uroczystości prezes ZPB Andżelika Borys i wiceprezes ZPB Renata Dziemiańczuk podziękowały dzieciom za ich aktywność i wręczyły Dyplomy oraz nagrody za udział w konkursach i innych wydarzeniach kulturalno-oświatowych, organizowanych przez Związek Polaków na Białorusi.

Kierownictwo ZPB, uczniów, rodziców i nauczycieli języka polskiego przywitała dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Edwarda Woyniłłowicza przy ZPB w Mińsku Łarysa Krywonosowa. Przypomniała, że spotkanie przy pomniku jest podsumowaniem roku szkolnego, podczas którego uczniowie brali aktywny udział w różnych konkursach.

Przemawia Łarysa Krywonosowa, dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Edwarda Woyniłłowicza przy ZPB w Mińsku

Obecnych na uroczystości przywitała także prezes ZPB Andżelika Borys, przedstawiając m.in. gościa wydarzenia – konsula RP Kamila Zycha, reprezentującego Wydział Konsularny Ambasady RP w Mińsku.

Prezes ZPB Andżelika Borys i konsul RP w Mińsku Kamil Zych

„Wspólnie dziękujemy wam za naukę języka polskiego oraz za waszą aktywność i zaangażowanie!”- zwróciła się do obecnych na uroczystości uczniów i pedagogów prezes ZPB inaugurując najprzyjemniejszą część spotkania – wręczanie Dyplomów nagród i upominków.

Dyplom i prezent otrzymało każde dziecko, które brało udział w tegorocznych on-line obchodach Dnia Dziecka, które odbyły się z udziałem pełnomocnik Rządu RP do spraw Polonii i Polaków za granicą, ministra Jana Dziedziczaka.

Anastazja Łapciewa z AtrStudio Niespodzianka (Mińsk) z Dyplomem i nagrodą za zajęcie I miejsca w Konkursie „Kolorowe Nutki”

Za udział w Konkursie inscenizacji wiersza dla najmłodszych nagrody otrzymali zdobywcy Grand Prix – mali aktorzy z teatralno-muzycznej Majsterni „Gwiazdeczki”, działającej przy Polskiej Szkole Społecznej im. Edwarda Woyniłłowicza w Mińsku (kierownik Nadzieja Zołotorewicz), a także inni laureaci Konkursu: ArtStudio „Niespodzianka” z Mińska, uczniowie PSS przy ZPB w Mozyrzu i najmłodsza uczestniczka Maina Połujan.

Dyplom i certyfikat znajomości języka polskiego otrzymał Marek Mostowoj (po lewej) jeden z najlepszych uczniów PSS przy ZPB w Mińsku

Za udział w Konkursie „Kolorowe Nutki” nagrody wręczono: Władysławowi Rydkinowi z Wilejki (I miejsce), Danielowi Łapciewowi z ArtStudio „Niespodzianka” w Mińsku (III miejsce), Mironowi Niewiero z Mińska (I miejsce), Anastazji Łapciewej z ArtStudio „Niespodzianka” w Mińsku (I miejsce), Nadzieji Barejko z osiedla Sokół (II miejsce), i innym laureatom – pełna lista zwycięzców i laureatów TUTAJ.

Dyplomy dla dzieci uczących się polskiego w Dzierżyńsku

Dzieci z Borysowa i Dzierżyńska

Dzieci z Mozyrza

Dzieci ze stołecznego osiedla Sokół

Elżbieta Chochłowa z Majsternii „Gwiazdeczki” przy PSS w Mińsku z dyplomem i nagrodą za zajęcie III miejsca w Konkursie „Kolorowe Nutki”

Zdobywcy Grand Prix w Konkursie inscenizacji wiersza dla najmłodszych z Teatralno-muzycznej Majsterni „Gwiazdeczki” – PSS przy ZPB w Mińsku

Katarzyna Michal, kierownik zespołu „Marzenie” z Mińska odbiera nagrodę za zajęcie II miejsca w Konkursie „Kolorowe Nutki”

Miron Niewiero z Mińska – odbiera Dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie „Kolorowe Nutki”

Nagrodę odbiera najmłodsza uczestniczka Konkursu inscenizacji wiersza Maina Połujan (4 lata) z PSS przy ZPB w Mozyrzu

Nagroda dla uczniów z Brasławia

Nagroda dla uczniów z Mohylewa

Kwiaty od dzieci z Mohylewa dla prezes ZPB Andżeliki Borys

Nagroda dla zespołu „Recha” (Mozyrz) za zajęcie III miejsca w Konkursie „Kolorowe Nutki”

Nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie „Kolorowe Nutki” odebrała Ewelina Markowa z Mohylewa

Nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie „Kolorowe Nutki” odbiera Władysław Rydkin z Wilejki

Nagrody dla uczniów z Mozyrza odbiera ich nauczycielka Julia Połujan

Nagrody dla uczniów Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Reytana w Baranowiczach za udział w Dniu Dziecka odebrała dyrektor placówki Eleonora Raczkowska-Jarmolicz

Uczniowie PSS przy ZPB w Mińsku z nagrodami za udział w Dniu Dziecka

Nauczycielka Wiktoria Norko (po lewej) z osiedla Sokół ze swoimi uczniami

Elina Piłat z Brasławia wyróżnieniem, zdobytym w Konkursie „Kolorowe Nutki”

Po wręczeniu dyplomów i nagród do obecnych zwrócił się konsul RP Kamil Zych. Dyplomata podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za krzewienie języka polskiego na białoruskiej ziemi.

Konsul RP Kamil Zych dziękuje uczestnikom uroczystości za pielęgnowanie na Białorusi języka polskiego i polskiej kultury

Prezes ZPB Andżelika Borys podkreśliła z kolei, że priorytetem działalności ZPB była i pozostanie nauka języka polskiego oraz działalność kulturalna. „25 czerwca w Polskich Szkołach Społecznych oraz ośrodkach nauczania języka polskiego przy ZPB odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Odbędzie się ono w trybie on-line z udziałem dyrektorów i uczniów ośrodków nauczania języka polskiego, a gościem spotkania będzie Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda” – oznajmiła Andżelika Borys, zapowiadając, że w trakcie wakacji nauczyciele będą mogli brać udział w spotkaniach i szkoleniach metodycznych, które także będą organizowane on-line. „Miejmy nadzieję, że jesienią będziemy mogli wreszcie wrócić do klas” – dodała prezes ZPB.

Uroczystość zakończyły występy młodych artystów: Zespół „Gwiazdeczki” wykonał konkursową piosenkę pt. „Daj mi rękę tato”, a zespół „Marzenie” zaśpiewał piosenkę pt. „Parasolki”.

Zespół „Marzenie” wykonuje piosenkę pt. „Parasolki”

Uczniowie PSS im. Edwarda Woyniłłowicza przy ZPB w Mińsku złożyli kwiaty przy pomniku Adama Mickiewicza, a uczennica tej szkoły Stanisława Woropajewa zarecytowała wiersz poety pt. „Hej, radością oczy błysną”.

Stanisława Woropajewa (PSS przy ZPB w Mińsku) recytuje wiersz Adama Mickiewicza pt. „Hej, radością oczy błysną”

 Paulina Juckiewicz z Mińska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content