HomeHistoriaAmbasador RP na Białorusi odwiedza miejsca pamięci z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Ambasador RP na Białorusi odwiedza miejsca pamięci z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska była jedną z decydujących walk w historii – powiedział PAP ambasador RP w Mińsku Artur Michalski, który w środę wziął udział w poświęconym upamiętnieniu 100. rocznicy tego wydarzenia objeździe miejsc pamięci na Białorusi związanych z wojną polsko-bolszewicką.

Ambasador RP na Białorusi Artur Michalski, fot.: Racyja.com

„Pamiętajmy, że wiele z tych walk w wojnie 1919-1920 toczyło się na terenach dzisiejszej Białorusi” – powiedział Michalski PAP w środę, podkreślając, że na terenie tego kraju znajduje się wiele cmentarzy, na których spoczywają polscy żołnierze, którzy wtedy zginęli.

W kolejnym, drugim już objeździe wzięli udział ambasador i przedstawiciele attachatu obrony, a na cmentarzach dołączali do nich przedstawiciele miejscowych społeczności i duchowieństwa. Dyplomaci udali się do Dołhinowa, Królewszczyzny i Duniłowicz.

Fot.: Racyja.com

„Objazdy będziemy kontynuować przez całe lato” – zapowiedział ambasador, dodając, że od kilku lat na Białorusi odnawiane są polskie cmentarze, głównie ze środków polskiego ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Prace realizuje fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

Michalski zaznaczył, że w czasie objazdów przestrzegane są przepisy bezpieczeństwa, związane z epidemią koronawirusa.

Znadniemna.pl za Justyna Prus/PAP

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content