HomeOświataRodzina Trejgis z Wołkowyska laureatem konkursu fotograficznego w Chicago!

Rodzina Trejgis z Wołkowyska laureatem konkursu fotograficznego w Chicago!

Wydawana w Chicago (USA) polonijna gazeta „Dziennik Związkowy” ogłosiła wyniki konkursu fotograficznego pt. „Polskość bielą i czerwienią się mieni”. Wśród laureatów konkursu, do którego prace nadesłali Polacy z całego świata II miejsce w kategorii fotografii rodzinnej zajęła rodzina Trejgis, której członkowie działają w Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Wołkowysku i uczą się wołkowyskiej Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB.

Podsumowując wyniki konkursu fotograficznego nasi amerykańscy koledzy napisali:

„Po obejrzeniu fotografii z całego świata m.in. z Czech, Uzbekistanu, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Tunezji, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy odległej Australii oraz zdjęć nadesłanych z terenu Stanów Zjednoczonych w sercach i umysłach rodzi się refleksja, którą pragniemy podzielić się z Państwem.

Polskość to dar bezcenny, przekazywany od pokoleń i na trwałe zapisany w sercach Polaków. Barwy narodowe, godło, flaga to symbole przywiązania do biało-czerwonej wspólnoty stanowiące wartość nieprzemijającą. Polacy, rozsiani po zakątkach świata stanowią jedność i siłę, której nie powstrzyma żadna epidemia. Delektujący się swoim dziedzictwem, entuzjastycznie manifestują polskość wpisaną w geny. Oddychają przeszłością, ale żyją teraźniejszością dając świadectwo o swoim pochodzeniu bez względu na szerokość czy długość geograficzną”.

Tak rozumianej idei konkursu odpowiadało, zdaniem jurorów, zdjęcie z Wołkowyska, nadesłane przez mieszkającą w tym mieście rodzinę Trejgis, reprezentującą Polską Szkołę Społeczną przy ZPB w Wołkowysku. Pracy fotograficznej z Białorusi jurorzy przyznali II miejsce!

Oto jak zrozumieli i wykonali zadanie konkursowe nasi rodacy nasi działacze i uczniowie z Wołkowyska:

2 MIEJSCE: RodzinaTrejgis – Szkoła Społeczna przy ZPB, Wołkowysk, Białoruś

Laureatom konkursu fotograficznego pt. „Polskość bielą i czerwienią się mieni” serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia reszty prac konkursowych na stronę „Dziennika Związkowego”.

Znadniemna.pl za dziennikzwiazkowy.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content