HomeKonkursy i ogłoszeniaKonkurs Inscenizacji Polskich Wierszy dla Najmłodszych – nagraj wideo i wyślij do jurorów!

Konkurs Inscenizacji Polskich Wierszy dla Najmłodszych – nagraj wideo i wyślij do jurorów!

Związek Polaków na Białorusi ogłasza kolejną doroczną edycję Konkursu Inscenizacji Polskich Wierszy dla Najmłodszych! W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną na Białorusi w tym roku konkurs odbędzie się w trybie on-line.

Organizatorzy proponują młodym artystom w wieku od 5-ciu do 10-ciu lat (wychowankowie przedszkoli i uczniowie 1-4 klasy szkoły podstawowej, którzy uczą się języka polskiego – red.) nagrać film ze swoją inscenizacją na telefon bądź inne urządzenie do nagrywania wideo i wysłać nagranie do organizatorów konkursu na adres e-mailowy: [email protected].

Otrzymane filmiki z inscenizacjami zostaną ocenione przez Jury w składzie:

Andżelika Borys – Prezes ZPB (przewodnicząca Jury);

Renata Dziemiańczuk – wiceprezes ZPB;

Danuta Karpowicz – dyrektor PSS im. Króla Stefa Batorego przy ZPB w Grodnie;

Małgorzata Banaszkiewicz – metodyk-konsultant z ramienia Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy MEN RP;

Anna Mieniuk – nauczycielka języka polskiego z Białegostoku.

Jurorzy ocenią otrzymane nagrania wideo i wyłonią laureatów konkursu, których inscenizacje zostaną opublikowane na portalu Związku Polaków na Białorusi Znadniemna.pl.

Każdy młody aktor bądź zespół aktorski może zgłosić do konkursu inscenizację jednego wiersza polskiego poety. Utwór musi odpowiadać wiekowi uczestnika konkursu.

Termin przyjmowania nagrań konkursowych upływa 25 kwietnia br., a podsumowanie wyników zakończy się do dnia 10 maja br., o czym opinia publiczna zostanie poinformowana przez portal Znadniemna.pl. Na portalu można będzie obejrzeć także najlepsze inscenizację oraz pracę zwycięską.

Zapraszamy do zabawy artystyczno-literackiej, która może stać się dla wielu pierwszym krokiem na drodze kariery aktorskiej!

Pobierz REGULAMIN KONKURSU

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content