HomeSpołeczeństwoKonsulat Generalny RP w Grodnie: Wnioski o przedłużenie Karty Polaka można składać drogą elektroniczną

Konsulat Generalny RP w Grodnie: Wnioski o przedłużenie Karty Polaka można składać drogą elektroniczną

Poniżej przedstawiamy informację ws. możliwości składania wniosku o przedłużenie Karty Polaka drogą elektroniczną od 7.04.2020 r. do odwołania.

Informujemy o możliwości złożenia wniosku o przedłużenie Karty Polaka drogą elektroniczną dla osób, których data ważności karty upływa w okresie od 8 lipca br. do końca 2020 r. (z zachowaniem trzymiesięcznego terminu przedłużenia Karty Polaka (wynikającego z art. 17 ust. 2 oraz art. 17 ust. 4 Ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka).

Uwaga!

Wniosek należy złożyć/przesłać mailem co najmniej 3 miesiące przed końcem terminu ważności Karty Polaka – TYLKO TAKIE WNIOSKI BĘDĄ ROZPATRYWANE!

W tym celu należy przesłać na adres mailowy [email protected] kolorowe skany dobrej jakości (czytelne!) następujących dokumentów:

 1. wypełniony wniosek wraz ze zdjęciem oraz podpisem;
 2. paszport (3 strony: strona ze zdjęciem, z danymi oraz pieczęcią potwierdzającą meldunek na terenie obwodu grodzieńskiego);
 3. decyzja o przyznaniu Karty Polaka;
 4. Karta Polaka (obie strony);
 5. podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Deklaracja RODO – do pobrania poniżej).

Wszystkie dokumenty muszą być zeskanowane i przesłane w 1 plikuProsimy o zamieszczenie swojego nr. telefonu w treści wiadomości. Wzór kompletnego wniosku z załącznikami znajdą Państwo poniżej.

Zaznaczamy, że rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, wysłane na adres [email protected]!

Konsulat Generalny RP w Grodnie zastrzega sobie prawo do nierozpatrywania niekompletnych lub wysłanych na niewłaściwą skrzynkę mailową wniosków.

Informację o potwierdzeniu przyjęcia wniosku i terminie odbioru Karty otrzymają Państwo w oddzielnym mailu.

Warunkiem odbioru Karty Polaka dla osób aplikujących o przedłużenie w powyższy sposób jest: odbiór osobisty, dostarczenie w dniu odbioru oryginału wypełnionego wniosku, okazanie ważnego paszportu oraz zwrócenie poprzedniej karty.

Konsulat Generalny RP w Grodnie zastrzega sobie prawo do czasowej (wynikającej z zaistniałej sytuacji epidemiologicznej) odmowy wydania Karty Polaka osobom, które nie dopełnią wskazanych powyżej formalności.

Jednocześnie Konsulat Generalny RP w Grodnie informuje, że możliwość złożenia wniosku o przedłużenie Karty Polaka drogą we wskazany powyżej sposób może zostać ograniczona lub zawieszona w zależności od rozwoju stanu zagrożenia COVID-19. Prosimy o bieżące obserwowanie informacji publikowanych w mediach naszego KG.

Materiały

Grodno​_wzór​_wniosku​ o_przedłużenie​_Karty​_Polaka​_drogą​_elektroniczną

Grodno​_RODO

Grodno​_​_wniosek​_o​_przyznanie​_KP 

Znadniemna.pl za gov.pl

Najnowsze komentarze

 • Polacy nie mogą wejść ani na waszą stronę, aby zarejestrować się na wizę ani na kartę Polaka.
  Więc, pytam o co wam chodzi i co jest?
  Koronowirus was pochłonął czy jak mamy to zrozumieć? Albo polityka władz RP?
  Chcecie wygrać wybory? Wygrywajcie, ale nie pakujcie nas di swojego kosza. Manipulujecie narodem polskim i nami, Polakami z Białorusi.

Skomentuj

Skip to content