HomeSpołeczeństwoPierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej zachęca dzieci do wysyłania życzeń wielkanocnych

Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej zachęca dzieci do wysyłania życzeń wielkanocnych

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys otrzymała list z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z zaproszeniem dla polskich dzieci na Białorusi do wzięcia udziału w zainicjowanej przez Pierwszą Damę RP Agatę Kornhauser-Dudę Akcji wysyłania Życzeń Wielkanocnych osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym oraz wszystkim znajdującym się w potrzebie.

Lipiec 2018 roku. Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda z otrzymanym od dzieci z Białorusi prezentem – obrazem, namalowanym przez dzieci

Publikujemy treść listu i apel Pierwszej Damy RP wraz z nagraniem wideo zamieszczonym na stronie Prezydenta RP:

Szanowna Pani Prezes,

W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda nagrała przesłanie do dzieci, w którym zachęca do wysyłania życzeń osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym oraz wszystkim znajdującym się w potrzebie.

(…)

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Akcję, która może przynieść, w tym szczególnym czasie, uśmiech i radość.

Wioletta Jędrychowska

Biuro Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Agata Kornhauser-Duda:

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Niestety, w tym roku nie będzie to pora spotkań i odwiedzin. Musimy przebywać w naszych domach, tylko wśród najbliższych.

Pamiętajmy, że są ludzie, dla których ten świąteczny czas będzie dużo trudniejszy. To osoby opuszczone, chore, niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia. To nasi starsi, samotni sąsiedzi. Pacjenci hospicjów i szpitali. Mieszkańcy Domów Spokojnej Starości, Domów Opieki Społecznej, ośrodków, w których pomaga się bezdomnym, Domów Samotnych Matek. Dla nich kontakt z krewnymi i z pomagającymi im wolontariuszami będzie bardzo ograniczony.

Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia oraz służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy. Dajmy tym osobom znać, że o nich pamiętamy, że się o nich troszczymy! Przekażmy im miłe życzenia wielkanocne.

Drogie Dzieci, szczególnie zachęcam do tego Was – abyście otworzyły serca i uruchomiły wyobraźnię.

Jak możecie przyłączyć się do tej akcji?

Wybierzcie osobę bądź instytucję, do której chcecie wysłać życzenia. Rodzice z pewnością Wam w tym pomogą. Wykonajcie pracę plastyczną, sfotografujcie ją lub nagrajcie krótki filmik z życzeniami i wyślijcie pocztą elektroniczną. Tak będzie najlepiej i najbezpieczniej. Ja przygotowałam taką kartkę świąteczną. Jej zdjęcie prześlę mailem do pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Jestem pewna, że nie zabraknie wam zapału, ani dobrych pomysłów. Dzielcie się nimi z waszymi rówieśnikami! Niech jak najwięcej osób dowie się, że w tym trudnym czasie wszyscy myślimy o sobie nawzajem i że wspólnie się wspieramy.

Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji!

 

Znadniemna.pl za www.prezydent.pl

Najnowsze komentarze

  • Więcej nam potrzeba takich społeczników jak pani Andzelika Borys trzymam kciki za wasz Związek i pani postawę.

Skomentuj

Skip to content