HomeKulturaFestiwal „MALWY 2014” ogłasza nabór uczestników

Festiwal „MALWY 2014” ogłasza nabór uczestników

Dział Kultury Związku Polaków na Białorusi wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Grodnie zapraszają pasjonatów polskiej piosenki do udziału w XVI edycji Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „MALWY 2014”, który odbędzie się w Grodnie 21 czerwca.

Uczestnicy XV Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „MALWY 2013”

Uczestnicy jubileuszowej XV edycji Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „MALWY 2013”

Udział w konkursie mogą wziąć soliści i zespoły z całej Białorusi. Uczestnicy powinni być w wieku od 15 do 28 lat.

Konkurs zostanie podzielony na dwa etapy: eliminacje oraz koncert galowy.

W eliminacjach każdy z uczestników zaśpiewa dwie dowolnie wybrane przez siebie (wcześniej zgłoszone) piosenki polskich twórców w języku polskim, kwalifikujące się do gatunku piosenki estradowej. Jury konkursu zachęca do prezentowania utworów autorskich.

Do udziału w koncercie galowym zakwalifikują się artyści, wskazani przez jury po zakończeniu eliminacji. Organizatorzy festiwalu zapewniają, iż wszyscy jurorzy są związani ze środowiskiem muzycznym i mają wystarczające kompetencje, aby obiektywnie ocenić walory głosowe i emisję głosu uczestników, prawidłowy dobór przez nich repertuaru konkursowego, oryginalną interpretację wykonywanych utworów oraz poziom ich trudności. Istotną rolę w punktacji jurorów będzie miało też wywierane przez wykonawców na publiczności ogólne wrażenie artystyczne.

Zdobywca Grand Prix i laureaci Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „MALWY 2014” zostaną odznaczeni dyplomami i otrzymają cenne nagrody.

Laureaci festiwalu otrzymają też szansę udziału w konkursach piosenkarskich i koncertach, odbywających się w Polsce. Laureaci z poprzednich edycji festiwalu reprezentowali społeczność polską na Białorusi na prestiżowych polskich imprezach muzycznych, jak choćby na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie.

Zgłoszenia do udziału w XVI edycji Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „MALWY 2014” należy dostarczyć organizatorowi festiwalu z ramienia Związku Polaków na Białorusi, szefowej Działu Kultury ZPB Weronice Szarejko do dnia 8 czerwca.

Skontaktować się z organizatorem można drogą mailową: [email protected], lub telefoniczną: (0152) 773250.

Regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową uczestnika zamieszczamy w załączniku.

Załącznik: REGULAMIN 2014

Znadniemna.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content