HomeKulturaTrwa przyjmowanie zgłoszeń do białoruskich eliminacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do białoruskich eliminacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do udziału w XXVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Na Białorusi organizatorem eliminacji krajowych, które wyłonią uczestników etapu finałowego tego prestiżowego wydarzenia kulturalno-religijnego, jest Związek Polaków na Białorusi. Dział kultury ZPB prowadzi nabór zgłoszeń do konkursu eliminacyjnego, który da prawo najlepszym zespołom i solistom, wykonującym polskie kolędy i pastorałki wziąć udział w przesłuchaniach finałowych, a nawet w Koncercie Galowym w Będzinie, w dniach 9-12 stycznia 2020 roku.

Białoruskie eliminacje XXVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii „dzieci i młodzież do 18 lat” odbędą się 14 grudnia w Lidzie (rozpoczęcie o godz. 11.00). Artyści dorośli natomiast przystąpią do konkursu eliminacyjnego 15 grudnia w Domu Polskim w Baranowiczach (rozpoczęcie o godz. 11.00).

Zainteresowani udziałem w eliminacjach krajowych na Białorusi mogą zgłosić swój udział w nich za pośrednictwem aplikacji zamieszczonej na stronie festiwalu, bądź zgłosić się do Działu Kultury ZPB i jego kierowniczki Renaty Dziemiańczuk, pisząc na adres e-mailowy: [email protected].

Uwaga: Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 26 listopada!

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich edycjach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie wyłonieni w eliminacjach krajowych artyści z Białorusi odnosili sukcesy na etapie przesłuchań finałowych w Będzinie  i stawały się laureatami Festiwalu.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content