HomeReligiaPolacy z Grodna obdarowani kalendarzami fatimskimi

Polacy z Grodna obdarowani kalendarzami fatimskimi

Ponad 13 tysięcy kalendarzy trafiło w ostatnich tygodniach do Polaków mieszkających w Grodnie i okolicach. Popularne kalendarze z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej przekazał ich wydawca – Instytut ks. Piotra Skargi.

Kalendarz_MB_Fatimskiej_03

Niezwykle piękne kalendarze z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej oraz przedstawiające polskie scenerie, zamki, kościoły czy pałace co roku wydawane są przez Instytut ks. Piotra Skargi. Bieżąca edycja jest już 12. wydaniem popularnego kalendarza, który od 2002 r. zamówiło już ponad 3,2 mln polskich rodzin. Dzięki współpracy Instytutu ks. Piotra Skargi z Fundacją Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom, udało się przekazać kolejne 13 tys. kalendarzy, które dotarły do mieszkańców Grodna (m.in. parafia Miłosierdzia Bożego na Wiszniowcu oraz parafia Najświętszego Odkupiciela), Porzeczy, Nowej Rudy (parafia św. Jerzego), Brzostowicy Wielkiej, Sopoćkiń, a także Wołkowyska oraz Graużyszek.

Kalendarz_MB_Fatimskiej_02

– Wszyscy księża oraz wierni z różnych parafii są bardzo wdzięczni za ten piękny dar. Dziękujemy również za pamięć o Polakach na Grodzieńszczyźnie i za to, że dzięki Wam mogą mieć w swoich domach kalendarze w języku ojczystym, które napawają pięknem rodzimych krajobrazów i zabytków – powiedziała Wioletta Kowalczuk, mieszkanka Grodna, współpracująca z Fundacją Kresy w Potrzebie, która odpowiedzialna była za rozdysponowanie kalendarzy.

Kalendarz_MB_Fatimskiej_01

Działająca przy parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie Fundacja Kresy w Potrzebie w różnoraki sposób wspiera Polaków mieszkających na dawnych Kresach Rzeczpospolitej m.in. poprzez regularnie prowadzoną „Akcję Książka”, polegającą na zbiórce wartościowych książek, które następnie trafiają do bibliotek w polskich szkołach na Białorusi, wsparcie finansowe polonijnych inicjatyw, a także poprzez organizację pobytów w Polsce dzieci pochodzących z rodzin kresowych. Wespół z ZHR Fundacja prowadzi również „Akcję Paczka” oraz opiekuje się polskimi grobami.

Kalendarze fatimskie, które otrzymali Polacy z Grodzieńszczyzny można zamówić za pośrednictwem strony internetowej: www.kalendarz.fatima.pl.

Paweł Ozdoba

Znadniemna.pl za pch24.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content