HomeHistoriaPolacy Mińska uczcili pamięć ofiar Tragedii Smoleńskiej

Polacy Mińska uczcili pamięć ofiar Tragedii Smoleńskiej

Wspólną modlitwą podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem oraz okolicznościowym koncertem w wykonaniu chóru „Społem ”, oddali hołd ofiarom Tragedii Smoleńskiej w jej IV rocznicę Polacy Mińska.

Chor_Spolem_z_Minska

Chór „Społem” i jego kierownik Aleksander Szugajew

Uroczystości żałobne odbyły się w kościele pw. św. Szymona i Heleny. Mszę świętą celebrował ksiądz proboszcz Władysław Zawalniuk, a we wspólnej z działaczami Oddziału ZPB w Mińsku i innymi wiernymi modlitwie uczestniczyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym ambasador RP w Mińsku Leszek Szerepka z małżonką.

Zwracając się do zgromadzonych w świątyni, ambasador Szerepka mówił o tym , jak duże znaczenie w życiu człowieka odgrywa pamięć o zmarłych, modlitwa o ich dusze oraz godne pamięci zmarłych życie w zgodzie z własnym sumieniem.

Nabożeństwu w intencji ofiar Tragedii Smoleńskiej towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu chóru „Społem” pod kierownictwem Aleksandra Szugajewa. Zakończyły się żałobne uroczystości koncertem okolicznościowym w wykonaniu chóru „Społem”.

Olga Jabłońska z Mińska

Najnowsze komentarze

  • Zawalniuk uczynił ze świątyni wprost Dom Kultury.

  • Jeżeli pan „Rachel” liczy Msze Swięte w intencji pamięći ofiar Tragedii Smoleńskiej za „культурное мероприятие”, to niech to będzie na sumieniu pana.

Skomentuj

Skip to content