HomeSportSportowcy PKS „Sokół” z Brześcia najlepsi w szachach i strzelectwie

Sportowcy PKS „Sokół” z Brześcia najlepsi w szachach i strzelectwie

Dwie dyscypliny sportowe – szachy i strzelectwo sportowe – z 9-ciu, rozgrywanych w Łomży w ramach XIX Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, zdominowane zostały przez brzeskich reprezentantów, działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”.

Mlodzi szachiści z Brześcia. W różowej koszulce – złoty medalista Igrzysk Michał Jaszczuk

Młodym szachistom z Brześcia udało się wywalczyć na szachownicach turnieju kilka miejsc na podium indywidualnym oraz pierwsze miejsce drużynowe.

W swojej kategorii wiekowej – wśród chłopców do lat 16 – indywidualne złoto w królewskiej grze zdobył na przykład Michał Jaszczuk, który trenuje grę w szachy od ośmiu lat, a poza rozwojem intelektualnym dba także o dobrą kondycję fizyczną, trenując równolegle sporty walki.

Doskonałym wynikiem drużynowym, obok naszej reprezentacji szachowej, mogą się pochwalić także młodzi brzescy „snajperzy” „Sokoła”, którzy wywalczyli drużynowe złoto i indywidualne trofea na strzelnicy w Łomży.

Reprezentacja PKS „Sokół” z Brześcia w strzelectwie sportowym

„Snajperzy” z Brześcia na strzelnicy w Łomży

W tegorocznych, XIX Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, rozegrane zostały komplety medalowe w dziewięciu dyscyplinach sportowych. Do zawodów przystąpiło ogółem ponad 560 dzieci w wieku szkolnym z siedmiu krajów: Estonii, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Irlandii i Polski. Igrzyska objął patronatem marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, który osobiście uczestniczył w ceremonii otwarcia sportowego forum.

Znadniemna.pl na podstawie mosir.lomza.pl/4lomza.pl/chessarbiter.com, zdjęcia: facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content