HomeSpołeczeństwoDyrektor Biełsatu odznaczona medalem białoruskiego rządu na uchodźstwie

Dyrektor Biełsatu odznaczona medalem białoruskiego rządu na uchodźstwie

Członek Rady Białoruskiej Republiki Ludowej Alaksiej Dzikawicki wręczył Agnieszce Romaszewskiej-Guzy, dyrektor Biełsatu medal z okazji stulecia Białoruskiej Republiki Ludowej.

Dyrektor Telewizji Biełsat została odznaczona podczas posiedzenia kierownictwa stacji w jej warszawskim biurze.

Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsatu

W tym roku medalem z okazji stulecia ogłoszenia niepodległości przez Białoruś odznaczonych zostało 130 osób w kraju i poza jego granicami. Jako pierwszy, pośmiertnie został odznaczony polsko-białoruski historyk Jerzy Turonek. 18 lutego podczas wieczoru pamięci badacza odznaczenie odebrała jego żona.

Białoruskie władze na uchodźstwie honorują medalem osoby, które “poświęciły życie pracy nad zrealizowaniem ideałów Aktu 25 marca 1918 roku”. To między innymi badanie i popularyzacja kultury białoruskiej, umacnianie białoruskiej niepodległości państwowej, walka o wolność i demokrację na Białorusi.

Agnieszka Romaszewska-Guzy jest pomysłodawczynią i dyrektorem pierwszej i wciąż jedynej niezależnej telewizji dla Białorusinów. To także znana polska dziennikarka przez lata współpracująca z prasą i telewizją.

Dyrektor Biełsatu jest też członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i należała do kierownictwa Europejskiej Federacji Dziennikarzy (Steering Committee European Federation of Journalists). Jest także Damą Zaufania Związku Polaków na Białorusi od 2005 roku.

Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi i redakcja Znadniemna.pl gratulują naszej koleżance wysokiego wyróżnienia!

Znadniemna.pl za belsat.eu/tekst i zdjęcia: Julija Szabłouskaja

Najnowsze komentarze

  • Gratulacje!!
    Idee Giedrojcia wciąż żyją!

  • gyedroycistka

  • KOMEDIA I FARSA; TV BELSAT – to chyba ta na którą ida podatki Polaków a jednocześnie zakres poruszanych tematów i pokazywanych filmów przyprawia o biegunkę; a na marginesie – a jaki to Rząd na Uchodźtswie?

    • Biełsat, to bez sensu wyrzucane pieniądze polskich i europejskich podatników. To karmnik dla politycznych maniaków.

Skomentuj

Skip to content