HomeKulturaŚwięto rodziny w Mińsku

Święto rodziny w Mińsku

W Dniu Matki, obchodzonym 26 maja, w siedzibie Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku odbył się świąteczny koncert, poświęcony mamom oraz rodzinom, których święto przypada na datę nieco wcześniejszą – 15 maja.

Święto rodziny w siedzibie Oddziału ZPB w Mińsku

W programie artystycznym, przygotowanym przez najmłodszych członków, mieszkających w stolicy Białorusi rodzin polskich debiutowali uczestnicy założonego na początku maja przy miejscowym oddziale ZPB dziecięcego kółka teatralnego „Gwiazdeczki”. Młodzi aktorzy przedstawili pod osąd publiczności swój premierowy mini spektakl pt. „Jadą, jadą misie”, zbierając od obecnych na uroczystości głośne oklaski.

Z mini spektaklem „Jadą, jadą misie” wystąpili młodzi aktorzy z kółka teatralnego „Gwiazdeczki”

Mimo krótkiego czasu aktorzy kółka teatralnego „Gwiazdeczki”, mający od 6 do 12 lat, już nauczyli się śpiewania polskiej piosenki dziecięcej, która stała dla nich pierwszym doświadczeniem posługiwania się ojczystym językiem. Kierownik „Gwiazdeczek” Nadzieja Zołotorewicz ogłosiła po występie, że dzieciaki pragnące rozwijać w sobie twórcze talenty mogą zapisywać się do powstałego niespełna miesiąc temu zespołu.

Po występie „Gwiazdeczek” i krótkiej zabawie ruchowej z udziałem dzieci i animatora publiczność miała okazję podziwiać twórczość bardziej doświadczonych artystów. Na świąteczny koncert  z okazji Dnia Matki i Święta rodziny złożyły się występy zespołów muzycznych, kierowanych przez Natalię Krywoszejewą. Były to zespoły: „Dżentelmeni”, „Przyjaciele” oraz „Nieposiedy”. W programie wystąpili też wokaliści Denis Kapłun, Aleksy Żukowski i inni mali artyści.

Podczas zabawy z animatorem

Zakończyła się uroczystość słodkim poczęstunkiem dla dzieci, którego sponsorem była rodzina Heleny i Wiktora Szkodzików.

 Ludmiła Burlewicz z Mińska, zdjęcia Aleksego Kaznadzieja

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content