HomeSportChodziarze „Sokoła” faworytami Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 po II etapie!

Chodziarze „Sokoła” faworytami Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 po II etapie!

Deklasacją rywali przez chodziarzy Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, zakończył się II etap Otwartych Mistrzostw Białorusi  w Nordic Walking 2019.

Na startach II etapu zawodów, który odbył się 12 maja nad Kanałem Augustowskim, rozegrano medale w różnych kategoriach wiekowych na dwóch dystansach – 5-ciu i 10-ciu kilometrów. Ogółem na linii startu stanęło ponad 350 zawodników, reprezentujących ponad 20 drużyn z całej Białorusi oraz grupę chodziarzy z Polski, ścigających się z zawodnikami z Białorusi, jako drużyna o nazwie „Polska Team”.

Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 do punktacji drużynowej od każdej drużyny wliczane są cztery najlepsze wyniki wśród kobiet i mężczyzn na dystansie 5 kilometrów oraz trzy najlepsze męskie i damskie wyniki na 10-cio kilometrowej trasie.

Tradycyjnie doskonale wypadły w zawodach nasze panie. Zawodniczki PKS „Sokół” na dystansie 5 kilometrów włożyły do drużynowej skarbonki maksymalnie możliwą do zdobycia liczbę punktów – 400. Oznacza to, że w czterech kategoriach wiekowych nasze sportsmenki nie miały sobie równych na trasie. Tylko 20 punktów zabrakło naszym paniom do absolutnego wyniku na trasie 10-ciu kilometrów. Wskutek tego do punktacji drużynowej udało im się dodać na tym wyczynowym dystansie 280 z 300 możliwych do zdobycia punktów.

Wyniki mężczyzn z PKS „Sokół”, chociaż gorsze od damskich, także okazały się dosyć wysokie, jeśli chodzi o drużynową punktację. Na dystansie 5 kilometrów panom do absolutnego wyniku (400 pkt.) zabrakło zaledwie 30 punktów, a na 10-cio kilometrowej trasie 90 punktów zabrakło im do maksymalnie możliwej do zdobycia (300 pkt.) liczby punktów.

Ogółem na II etapie Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 PKS „Sokół” przy ZPB  zgromadził 1260 punktów drużynowych, czyli dokładnie tyle samo, co po zwycięskim dla „Sokoła” I etapie Mistrzostw, który odbył się 16 lutego.

W ten sposób na półmetku Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 (ogółem ma się odbyć cztery etapy zawodów) PKS „Sokół” przy ZPB zgromadził 2520 punktów drużynowych, zwiększając przewagę nad najbliższym rywalem – drużyną „Nordic-start” Progress Wiercieliszki – do 555 punktów.

Przypomnijmy, że po I etapie Mistrzostw przewaga „Sokoła” nad najbliższym rywalem wynosiła 280 punktów, a więc obecnie została zwiększona dwukrotnie.

Z przewagą, wynosząca 555 punktów, PKS „Sokół” przy ZPB stał się niekwestionowanym faworytem Otwartych Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 i przy zachowaniu tak doskonałej formy swoich zawodników nasza drużyna może już po III etapie Mistrzostw (odbędzie się 29 czerwca w Grodnie – red.) wyrobić sobie taka przewagę, dzięki której będzie mogła świętować drużynowe zwycięstwo przed zakończeniem sezonu chodziarskiego, a udział „Sokoła” w kończącym Otwarte Mistrzostwa Białorusi w Nordic Walking 2019 IV etapie stanie się jedynie formalnością.

Przypomnijmy, że rok temu PKS „Sokół” w Mistrzostwach Białorusi w Nordic Walking zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Stało się tak z powodu tego, że zawodnicy „Sokoła” nie wystartowali w jednym z etapów zawodów.

Przedstawiamy Państwu pierwszą „piątkę” klasyfikacji drużynowej Otwartych Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 po II etapie zawodów:

  1. PKS „Sokół”, Grodno– 2520 pkt.;
  2. „Nordic-start”, Progres- Wiercieliszki – 1965 pkt.;
  3. „Lokomotiv”, Baranowicze– 1910 pkt.;
  4. „Zwiezda” Marjina Gorka – 1668 pkt.;
  5. „Brzeskie Obwodowe Liceum”, Brześć– 1245 pkt.

Ciekawostka: Reprezentacja chodziarzy z kijkami „Polska Team”, składająca się z obywateli Polski, po dwóch etapach Otwartych Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking zgromadziła 1049 punktów i w drużynowym zestawieniu plasuje się na siódmym miejscu.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Gratulujemy Andrzeju całemu zespołowi, brawo tak trzymać, może kiedyś będzie czas na spotkanie nordicowe u Was pozdrawiamy serdecznie Krystyna i Krzysztof Machajek

Skomentuj

Skip to content