HomeSpołeczeństwoBomba na polsko – białoruskiej granicy

Bomba na polsko – białoruskiej granicy

Na polsko–białoruskim przejściu granicznym „Kuźnica Białostocka – Bruzgi” znaleziono niewybuch. Jest to prawdopodobnie pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Wykopano go w trakcie prowadzenia prac ziemnych po polskiej stronie przejścia.

Punkt kontrolny „Bruzgi”, fot.: Archiwum Państwowego Komitetu Straży Granicznej Białorusi

Ruch na przejściu został wstrzymany, zawieszono odprawę transportową w obu kierunkach, poinformowała białoruska państwowa agencja BelTA, powołując się na przedstawiciela białoruskiej straży granicznej Antona Byczkouskiego.

„Zgodnie z informacjami strony polskiej, podczas prac w punkcie kontrolnym „Kuźnica Białostocka” odkryto bombę z czasów II wojny światowej. Strona polska wstrzymała zarówno wjazd, jak i wyjazd wszystkich rodzajów transportu. Podejmowane są wszelkie środki bezpieczeństwa. W związku z zaistniałą sytuacją, punkt kontrolny „Bruzgi” będzie nieczynny do czasu wznowienia odpraw po stronie sąsiadów”- powiedział rzecznik przejścia Anton Byczkouski.

Pogranicznik rekomenduje Białorusinom, planującym podróż w kierunku Polski, by wzięli tę informację pod uwagę i, jeśli to możliwe, kierowali się w czasie podróży na inne przejścia graniczne.

Znadniemna.pl na podstawie Belta.by

No comments

Skomentuj

Skip to content