HomeKulturaWystawa „Marszałkowi w hołdzie” w Gorzowie

Wystawa „Marszałkowi w hołdzie” w Gorzowie

W sobotę, 26 stycznia, w gorzowskim Klubie Kultury MCK Jedynka odbył się finisaż wystawy „Marszałkowi w hołdzie”. Spotkanie zainaugurowało obchody 30-lecia istnienia gorzowskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, które planowane są na cały rok.

Wystawa została zorganizowana przez Miejskie Centrum Kultury, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej – Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Lubuski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Znalazły się na niej prace ponad 20 artystów, członków Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi. Ukazali oni szerokie spektrum malarskie, wykorzystując różnorodność form, tematów, technik, a także oryginalne rozwiązania konceptualne. Przedstawili portrety oraz bardziej i mniej znane epizody z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ekspozycja była wcześniej prezentowana w Grodnie, Ostródzie, Mrągowie, Warszawie oraz Krakowie.

W finisażu uczestniczyli zaproszeni goście z Grodna: prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi Walentyna Brysacz, Aleksander Bołdakow, Jegor Szokoladow i Aleksander Naumowicz.

Znadniemna.pl za giik.pl, fot.: Marzena Maćkała

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content