HomeSpołeczeństwoPrzyspieszone wybory prezesa Oddziału ZPB w Grodnie

Przyspieszone wybory prezesa Oddziału ZPB w Grodnie

Henryk Sajkowski, prezes grodzieńskiego miejskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi w piątek, na posiedzeniu zarządu oddziału, podał się do dymisji. Dymisja została przyjęta, a zarząd wyznaczył przyspieszone wybory prezesa na 22 kwietnia.

Henryk_Sajkowski_slider

Henryk Sajkowski

Uzasadniając chęć opuszczenia stanowiska prezesa największego oddziału ZPB Henryk Sajkowski powołał się na trudności, związane z organizają imprez i przedsięwzięć oddziału zgodnie z planem pracy. Zgłosił pretensje do kierownictwa ZPB o rzekomy brak wsparcia dla jego inicjatyw. Zarząd Oddziału ZPB w Grodnie uznał powyższe pretensje za nieuzasadnione, choć przyznał, że działalność na stanowisku szefa największej struktury ZPB nie jest łatwa.

Przyjmując dymisję prezesa członkowie jego zarządu podziękowali Henrykowi Sajkowskiemu za pracę, którą, mimo rozczarowania, wykonywał. Odpowiedzialną funkcję prezesa grodzieńskiego oddziału ZPB Henryk Sajkowski objął rok temu, po tym jak to stanowisko zostało zwolnione przez Mieczysława Jaśkiewicza, wybranego na VIII zjeździe ZPB w listopadzie 2012 roku na prezesa Związku Polaków na Białorusi.

znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Henryk Sajkowski dotychczasowy Prezes ZPB w Grodnie podał się do dymisji.
    Chcę wiedzieć jakie były prawdziwe przyczyny tej dymisji ?????????????
    Czy Polacy na Białorusi też są tak samo skłóceni jak Polacy mieszkający w Polsce????????????????????????
    Czy korupcja wśród Polaków na Białorusi jest taka sama jak korupcja w Polsce ????????????????????????

  • Proponuję Panu Mieczysławowi Dębskiemu, by udał się do sklepu monopolowego, potem napił się, to może wtedy przestanie bajdurzyć.

Skomentuj

Skip to content