HomeSpołeczeństwo„Polak z sercem” – inicjatywa na rzecz Ukrainy i Białorusi

„Polak z sercem” – inicjatywa na rzecz Ukrainy i Białorusi

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozpoczyna realizację projektu „Polak z sercem”. Akcja powstała z myślą o potrzebujących wsparcia młodych Polakach mieszkających za wschodnią granicą, na Białorusi i Ukrainie. Patronem honorowym akcji jest Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP.

Akcja «Polak z sercem» to konkretny wymiar pomocy dla młodych mieszkających na Ukrainie i Białorusi, a chodzi mianowicie o zbiórkę żywności, produktów żywnościowych z długim terminem ważności oraz środków czystości, ale także zbiórkę funduszy na organizację wakacji, aby ci młodzi stamtąd przyjechali do nas do Polski, żeby mogli pobyć ze swoimi rówieśnikami, doświadczyć kultury, gościnności polskiej i z Bogiem spędzić wakacyjny czas” – mówi Patryk Czech, przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM.

Zbiórka produktów trwać będzie od 11 do 25 listopada. Jednocześnie zbierane są fundusze na organizację letniego wypoczynku. Aby wesprzeć tę inicjatywę wystarczy wysłać SMS o treści „Pomoc” na numer 72 405 – koszt to 2,46 zł z VAT.

Więcej informacji na stronie ksm.org.pl.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content