HomeHistoriaWeronika Sebastianowicz Honorowym Obywatelem Słubic!

Weronika Sebastianowicz Honorowym Obywatelem Słubic!

28 lutego, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Słubicach odbyła się uroczystość wręczenia kapitan Weronice Sebastianowicz, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej przy Związku Polaków na Białorusi i członkini Zarządu Głównego ZPB, tytułu „Honorowego Obywatela Słubic”.

Słubiczanie witają Honorową Obywatelkę swojego miasta, fot.: slubice.pl

Słubiczanie witają Honorową Obywatelkę swojego miasta, fot.: slubice.pl

Uroczysta Akademia z okazji odznaczenia polskiej bohaterki z Białorusi odbyła się w auli Collegium Polonicum w Słubicach i była połączona z patriotycznym programem artystycznym w wykonaniu młodych słubiczan. Przed występem młodzieży zgromadzeni w auli goście uroczystości mieli okazję obejrzeć film dokumentalny o naszej bohaterce pt. „Weronika i jej chłopcy”.

występ słubickiej młodzieży, fot.: slubice.pl

występ słubickiej młodzieży, fot.: slubice.pl

Tytuł „Honorowego Obywatela Słubic” został przyznany Weronice Sebastianowicz zgodnie z uchwałą nr XLVI/461/10 Rady Miejskiej z dnia 25 marca 2010 roku.

Kwiaty od młodych słubiczan, fot.: slubice.pl

Kwiaty od młodych słubiczan, fot.: slubice.pl

W uroczystości wręczenia honorowego obywatelstwa udział wzięli: przewodnicząca Rady Powiatu Słubickiego Kazimiera Jakubowska, wicestarosta Słubicki Leopold Owsiak, burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, zastępca Burmistrza Piotr Łuczyński, przewodniczący Rady Gminy Słubice Piotr Kiedrowicz, radni gminy Słubice, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Pani Weronika z medalem "Honorowego Obywatela Słubic"

Pani Weronika z medalem „Honorowego Obywatela Słubic”

medal

Na oficjalnej stronie powiatu słubickiego czytamy, że „tytuł Honorowego Obywatela Słubic jest nadawany osobom, które wniosły szczególnie trwały i niepowtarzalny wkład w historię, rozwój, znaczenie i sławę gminy Słubice lub które utrwalają, aktualizują, rozwijają humanistyczne treści i idee zawarte w dorobku gminy Słubice, regionu, kraju i świata. Tytuł jest zaszczytnym dowodem wyróżnienia dla osób o uznanym autorytecie moralnym”.

Weronika Sebastianowicz otrzymała medal, potwierdzający nadanie jej tytułu „Honorowego Obywatela Słubic” pod numerem 3.

znadniemna.pl/powiatslubicki.pl/slubice.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content