HomeSpołeczeństwoKs. Ryszard Umański nie wpuszczony na obchody 30-lecia ZPB

Ks. Ryszard Umański nie wpuszczony na obchody 30-lecia ZPB

Władze Białorusi nie tylko pozbawiły mieszkających w kraju Polaków i grodnian grodzieńskiego koncertu legendarnego polskiego zespołu rockowego „Lady Pank”, którego, zaplanowany na 28 lipca, występ w grodzie nad Niemnem miał być elementem uroczystości z okazji 30-lecia Związku Polaków na Białorusi. Władze próbują też zepsuć uroczystości rocznicowe ZPB, nie wpuszczając na nie gości ZPB z Polski.

Ks. Ryszard Umański

Jednym z gości uroczystości rocznicowych, organizowanych 28 lipca przez ZPB w Grodnie, miał być wieloletni przyjaciel Związku Polaków na Białorusi – ksiądz Ryszard Umański, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie i kapelan NSZZ „Solidarność” w Częstochowie.

Do Grodna wybierał się, korzystając z obowiązującego na terenie miasta i okolic ruchu bezwizowego. Na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze białoruskiej straży granicznej zabronili jednak duchownemu skorzystania z „bezwizu”, którym się chełpią białoruskie władze, i nie wpuścili do Grodna.

O przykrym incydencie, związanym z jutrzejszymi obchodami 30-lecia funkcjonowania Związku Polaków na Białorusi, poinformowała na swoim profilu na Facebooku prezes ZPB Andżelika Borys.

Wpis Andżeliki Borys na Facebooku

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • To bardzo przykre ,jak można tak wszystkiego zabraniać nawet wiary w Boga.Biedni ludzie.Tak wspaniały ksiądz,ludzie czekali na niego z radością.DLACZEGO taka okrutna władza.Proszę księdza i tak ludzie kochają księdza na pewno przyjadą do Polski.Bardzo ,bardzo przykre .OKRUTNI!!!

Skomentuj

Skip to content