HomeSportGrodzieńszczyzna zaprasza „Sąsiadów”. Na rowerach!

Grodzieńszczyzna zaprasza „Sąsiadów”. Na rowerach!

Równo za miesiąc nad białoruską częścią Kanału Augustowskiego wystartuje amatorski rajd rowerowy „Susiedzi”.

Fot.: lovegrodno.by

Impreza jest jednym z największych rowerowych wydarzeń na Białorusi. 21 lipca zorganizuje ją już po raz 8. stowarzyszenie VeloGrodno oraz wydział sportu i turystyki Grodzieńskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego.

Start i metę zaplanowano w okolicach śluzy „Dąbrówka” w białoruskiej części Kanału Augustowskiego. Zwycięzców zawodów ma być… ponad 100, ponieważ w programie przewidziano całą masę konkurencji i nominacji.

Wystartować będzie mógł każdy chętny – pod warunkiem, że będzie miał rower i kask. Nie ma ograniczeń wiekowych – najstarszy uczestnik w historii dotychczasowych edycji miał ponad 70 lat, a najmłodszy – nie miał nawet dwóch.

Zawodnicy w wieku od 14 do 18 będą mogli wystartować na podstawie pisemnego zezwolenia jednego z rodziców. Młodsi – tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Dla zupełnych maluchów odbędzie się wyścig trójkołowców i rowerków biegowych.

Główne wyścigi będą trzy: maraton (na dystansie 65 km), półmaraton (39 km) i minimaraton (7 km).

– Uczestników oczekują drogi leśne, polne i gruntowe, trochę asfaltu, a nawet przeszkoda wodna – zapowiadają organizatorzy.

Na rajd nad Kanałem Augustowskim tradycyjnie przyjeżdżają rowerzyści z Polski, Litwy, Rosji i innych państw. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 740 uczestników. Tegorocznym gościom gospodarze również obiecują masę dodatkowych atrakcji – imprezy towarzyszące, małą gastronomię i „wyjazdową” ofertę handlową.

Znadniemna.pl za belsat.eu

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content