HomeOświataStudniówka w Społecznej Szkole Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach

Studniówka w Społecznej Szkole Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach

Przez całe życie będzie wspominana sobota 8 lutego 2014 roku przez tegorocznych maturzystów Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach. Tego dnia odbyła się tu studniówka —bal szkolny, inaugurujący odliczanie stu dni do egzaminu maturalnego.

Baranowicze_studniowka

Poloneza czas zacząć!

Baranowicze_studniowka_01

Baranowicze_studniowka_04

Baranowicze_studniowka_05

Maturzyści zaprosili do tańca gosci

Na balu oprócz maturzystów obecni byli: przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Brześciu na czele z konsul generalną Anną Nowakowską, delegacja Oddziału Siedleckiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” na czele z prezesem Jackiem Myszkowskim, delegacja Związku Polaków na Białorusi na czele z przewodniczącą Rady Naczelnej ZPB Andżeliką Borys, załozycielka i pierwsza dyrektor szkoły Elżbieta Dołęga-Wrzosek, nauczyciele oraz rodzice.

Baranowicze_studniowka_026

Eleonora Raczkowska-Jarmolicz i Ada Szachniuk

– Przez lata nie szczędziliśmy wysiłków, by wyposażyć was w wiedzę, pracowaliśmy, by osiągać wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by waszym udziałem stała się dobra zabawa – powiedziała na wstępie prowadząca uroczystość u boku swoich wychowanków dyrektor szkoły Eleonora Raczkowska-Jarmolicz.

Przepiękne sukienki i stylowe garnitury, a także okolicznościowy wystrój auli Domu Polskiego dodawały świątecznej atmosferze szczególnego uroku, podkreślając doniosłość wieczoru, a polonez w wykonaniu ośmiu par był zapowiedzią niezwykłego, blisko dwugodzinnego, programu artystycznego.

Baranowicze_studniowka_06

Maturzyści pokazali, na co ich stać! Potrafią nie tylko zdobywać „dziesiątki” i uczestniczyć w olimpiadach. Okazali się też zdolnymi artystami, tancerzami i reżyserami. Uczniowie pokazali nakręcony przez siebie film o życiu szkoły. Następnie zgromadzeni na sali mieli okazję wysłuchać pięknych piosenek, w wykonaniu uczniów i ich rodziców.

Baranowicze_studniowka_07

Scenka w wykonaniu uczniów i rodziców

Baranowicze_studniowka_08

Występ rodziców

Baranowicze_studniowka_09

Baranowicze_studniowka_010

Baranowicze_studniowka_011

Baranowicze_studniowka_012

Baranowicze_studniowka_015

Tańczy założycielka i pierwsza dyrektor szkoły Elżbieta Dołęga-Wrzosek

Baranowicze_studniowka_016

Baranowicze_studniowka_017

Baranowicze_studniowka_018

Baranowicze_studniowka_019

Baranowicze_studniowka_021

Powodzenia i połamania piór na egzaminach życzyła maturzystom szefowa polskiej placówki dyplomatycznej w Brześciu, konsul generalna Anna Nowakowska.

Baranowicze_studniowka_022

Przemawia konsul generalna RP w Brześciu Anna Nowakowska

Przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys, w imieniu własnym i prezesa ZPB Mieczysława Jaśkiewicza, życzyła gronu pedagogicznemu, rodzicom i maturzystom szampańskiej zabawy oraz jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości. – Nie zapominajcie, że to, iż za sto dni będziecie mogli przystąpić do matury, zawdzięczacie również wysiłkom waszych rodziców i niezwykle ofiarnym nauczycielom, którzy z poświęceniem doprowadzili was do ostatniego etapu. A ten Dom Polski jest po to, żeby tętnił polskim duchem – powiedziała Andżelika Borys.

Baranowicze_studniowka_025

Przemawia przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys

Przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB przekazała Społecznej Szkole Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach partię podręczników do nauki języka polskiego, otrzymanych przez ZPB w ramach akcji „Książka dla Białorusi”, prowadzonej w Polsce z inicjatywy naszej organizacji. Andżelika Borys deklarowała też dalsze wsparcie placówki oświatowej w Baranowiczach ze strony ZPB. Zapowiedziała, iż w czasie najbliższej wizyty delegacji ZPB w Poznaniu będzie rozmawiała z władzami oświatowymi miasta i województwa wielkopolskiego o współpracy z placówkami oświatowymi ZPB, w tym ze szkołą w Baranowiczach.

Baranowicze_studniowka_023

Jacek Myszkowski wręcza prezent Eleonorze Raczkowskiej-Jarmolicz

Prezes Oddziału Siedleckiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Jacek Myszkowski wraz z dr Barbarą Stelingowską z Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach obdarowali tegorocznych maturzystów prezentami.

Baranowicze_studniowka_024

Dr Barbara Stelingowska wręcza prezent Adze Szachniuk

– Życzę maturzystom powodzenia, hartu ducha na egzaminach oraz dalszych wspaniałych osiągnięć. W imieniu pani rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zapraszamy do studiowania na naszej alma mater – powiedział Jacek Myszkowski. Dziękując nauczycielom, administracji Domu Polskiego, Związkowi Polaków na Białorusi, życzył miejscowym Polakom, aby pamiętali o swoich korzeniach i pielęgnowali polski język, kulturę oraz szerzyli wiedzę o Polsce wśród miejscowej społeczności.

Baranowicze_studniowka_027

Anna Nowakowska, Jacek Myszkowski, Andżelika Borys i Eleonora Raczkowska-Jarmolicz wręczają upominki maturzystom

Baranowicze_studniowka_028

Tort dla maturzystów

Baranowicze_studniowka_029

Baranowicze_studniowka_030

Gdy program przygotowany przez uczniów dobiegł końca, szkolny dzwonek zaprosił młodzież na dyskotekę, a dorosłych na poczęstunek.

 Iness Todryk-Pisalnik z Baranowicz

Najnowsze komentarze

  • Piękna uroczystość! Życzę wszystkim maturzystom najlepszych ocen na maturze! Radość mnie przepełnia, gdy widzę Polaków za granica pielęgnujących swoje polskie korzenie!

  • Piękna uroczystość.fajne fotki.pozdrawiam!

  • Цудоуна усе, вельмi дрэнна што я туды так i не дайшоу, хоць бы паглядзеу на прыгожых дзяучын!

  • Цудоуна

Skomentuj

Skip to content