HomeSportRuszyła Polska Strefa Kibica w Grodnie!

Ruszyła Polska Strefa Kibica w Grodnie!

Narodowa Reprezentacja Polski w piłce nożnej w swoim pierwszym meczu, rozegranym na Mundialu w Rosji, wprawdzie nie dała Polakom powodów do radości i świętowania, ale Polacy Grodna nie tracą nadziei na sukces piłkarzy Adama Nawałki i wybierają się na kolejny, niedzielny, mecz biało-czerwonych z Kolumbią do zorganizowanej w Grodnie przez Polski Klub Sportowy „Sokół” przy ZPB Polskiej Strefy Kibica.

Przed rozpoczęciem meczu Polska – Senegal kibice w Grodnie wspólnie z piłkarzami polskiej reprezentacji i rodakami na trybunach stadionu „Spartak” w Moskwie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

W miniony wtorek, w Polskiej Strefie Kibica w Grodnie, przed godz. 18.00 miejscowego czasu zebrało się przed dużym ekranem, na którym wyświetlano nadawaną przez TVP Sport transmisję na żywo ze stadionu „Spartak” w Moskwie, kilkudziesięcioosobowe grono kibiców biało-czerwonej reprezentacji.

Jak powiedział prezes PKS „Sokół” przy ZPB Marek Zaniewski, wspólnie kibicować polskim piłkarzom przybyli do strefy kibica członkowie Oddziału ZPB w Grodnie, sportowcy „Sokoła”, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ZPB oraz pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

Jeszcze nie ma tragedii, ale nie ma też radości na twarzach kibiców, oglądających grę biało-czerwonych

Wśród miłośników piłki nożnej kibicujących w Polskiej Strefie Kibica w Grodnie zauważyliśmy m.in.: konsul w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie Joannę Czartoryską z małżonkiem, honorowego prezesa ZPB dr Tadeusza Gawina, przewodniczącą Rady Naczelnej ZPB Anżelikę Orechwo, prezesa PKS „Sokół” Marka Zaniewskiego, prezesa Białoruskiej Federacji Nordic Walking Andrzeja Dziedziewicza, redaktor naczelną „Magazynu Polskiego” i wiceprezes ZPB Irenę Waluś , a także wielu innych działaczy polskich oraz przedstawicieli grodzieńskiego środowiska sportowego i mediów.

Polska Strefa Kibica w Grodnie udekorowana w polskie barwy narodowe i hasła, zachęcające Polskę do strzelenia gola

Niestety przebieg i wynik meczu Polska – Senegal (1:2) nie wprawił kibicujących biało-czerwonym w radosny, świąteczny nastrój. Po zakończeniu meczu, rozgoryczeni wynikiem Polacy woleli ratować się przed podłym nastrojem dowcipem i żartem, zauważając, na przykład, że wszystkie trzy strzelone w meczu bramki są zasługą Polaków. Na rozchodzące się błyskawicznie w Internecie plotki o tym, że fatalny dla Polaków przebieg i wynik meczu jest skutkiem zamówionych przez trenera Senegalu u afrykańskich szamanów rytuałów i obrzędów, Polacy z Grodna żartowali, że należy zamówić Msze św. w intencji wygranej Narodowej Reprezentacji Polski na Mundialu we wszystkich kościołach w Polsce.

Rzadka, właściwie jedyna, chwila radości po strzeleniu przez Grzegorza Krychowiaka bramki kontaktowej Senegalowi

Rozchodząc się po meczu grodzieńscy kibice reprezentacji Polski proponowali nie tracić nadziei i zebrać się na wspólne kibicowanie w Polskiej Strefie Kibica w Grodnie w najbliższą niedzielę, kiedy Polska o godz. 21.00 rozegra swój kolejny mecz fazy grupowej Mundialu z Kolumbią.

Jak powiedział portalowi Znadniemna.pl prezes PKS „Sokół przy ZPB Marek Zaniewski: – Pomysł utworzenia w Grodnie Polskiej Strefy Kibica na okres Mundialu został podpatrzony u środowisk polonijnych Niemiec, Austrii i innych krajów, w których takie strefy dla mieszkających w tych krajach Polaków także są organizowane.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content