HomeOświataKierownicy ośrodków edukacyjnych, działających przy ZPB, z wizytą studyjną w Ostródzie

Kierownicy ośrodków edukacyjnych, działających przy ZPB, z wizytą studyjną w Ostródzie

 Dwudziestoosobowa grupa kadry zarządzającej społecznymi szkołami polskimi działającymi przy Związku Polaków na Białorusi odbyła dwudniową wizytę studyjną w Ostródzie, gdzie mieści się  Centrum Szkoleniowe Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników wizyty

W pierwszym dniu wizyty studyjnej goście z Białorusi zawitali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, poprowadzili lekcje dla młodzieży, mające na celu przybliżenie młodym Polakom Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Grupą koleżanek i kolegów z Białorusi zaopiekowała się podczas ich wizyty w Legionowie osobiście dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Dorota Kurowska.

Tego samego dnia uczestnicy wizyty studyjnej spotkali się z dyrektorem Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej Janem Badeckim i naczelnik Beatą Pietrzyk.

Na koniec dnia wzięli udział w warsztatach: „Teatr a tożsamość narodowa”, które poprowadził Maciej Miecznikowski – aktor i wokalista w teatrze Kamienica w Warszawie.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez Macieja Miecznikowskiego, aktora i wokalistę teatru Kamienica w Warszawie

Drugi dzień wizyty studyjnej rozpoczął się warsztatami w Centrum Szkoleniowym ODN SWP w Ostródzie. Zajęcia prowadziła Kinga Maciaszczyk – trener ODN SWP, psycholog i filolog polski.

W ramach wizyty dyrektorzy i kadra zarządzająca szkołami na Białorusi odwiedzili także Uniwersytet Warmińsko – Mazurski i zapoznali się z możliwościami studiowania przez ich uczniów na tej oraz innych uczelniach wyższych w Polsce. W ramach programu kulturalnego kierownicy polskich szkół społecznych z Białorusi oglądali spektakl „Jazda na zamek. Musical krzyżacki”.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” dziękuje koleżankom i kolegom z ZPB za pobyt w swoich gościnnych progach i zaprasza ponownie. Z zaproszenia tego mogą korzystać także inne organizacje, które chciałyby zorganizować wizytę studyjną dla dyrektorów swoich placówek. Wystarczy skontaktować się z ODN SWP, pisząc pod adres e-mailowy: [email protected].

 Znadniemna.pl na podstawie wspolnotapolska.org.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content