HomeSpołeczeństwoNie żyje Czesław Bieńkowski, współzałożyciel ZPB

Nie żyje Czesław Bieńkowski, współzałożyciel ZPB

Smutna wiadomość dotarła do nas od pana Władysława Bieńkowskiego, syna współzałożyciela Związku Polaków na Białorusi –  przewodniczącego Rady Naczelnej ZPB w latach 90. minionego stulecia.

Władysław Bieńkowski poinformował nas o śmierci swojego TATY…

Śp. Czesław Bieńkowski jako rektor sądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu, fot.: sadeczanin.info

Napisał mianowicie:

„Szanowni Państwo,

W dniu 1 kwietnia 2018 roku w Mińsku w wieku 80 lat zmarł prof. Czesław Bieńkowski, politolog, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni działacz polskiej mniejszości na Białorusi, m.in. założyciel Związku Polaków na Białorusi, założyciel i przewodniczący Polskiego Towarzystwa Naukowego na Białorusi oraz założyciel i wieloletni kierownik pierwszej polskiej uczelni wyższej na Białorusi: Polskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Mińsku. Prof. Bieńkowski spocznie na cmentarzu rodzinnym w miejscowości Snów koło Nieświeża (Białoruś) w dniu 7 kwietnia 2018 r. Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 13:00 w kościele w Snowie.”

Redakcja portalu Znadniemna.pl oraz Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi  składają wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.

Cześć Jego Pamięci!

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Pokoj jego duszy.

  • Wdzięczny losowi i okazji na zapoznanie się z tym wspaniałym człowiekiem, dzięki któremu inaczej ocenił swoją autentyczność.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

  • Znałem Go. Był porządnym człowiekiem.

Skomentuj

Skip to content