HomeOświataLublin zbiera podręczniki dla Polaków na Białorusi

Lublin zbiera podręczniki dla Polaków na Białorusi

Co tydzień od poniedziałku do piątku w lubelskiej księgarni „Anika” i wieczorami w  poniedziałki w biurze radnego Rady Miasta Lublin Zbigniewa Ławniczaka, mieszkańcy Lublina mogą zostawiać podręczniki do nauki języka polskiego dla Polaków na Białorusi.

Zbigniew_Lawniczak_Bozena_Lisowska_Lublin

Zbigniew Ławniczak i Bożena Lisowska

Zbiórka, prowadzona z inicjatywy radnego Miasta Lublin Zbigniewa Ławniczaka, to kolejna inicjatywa, wspierająca akcję Związku Polaków na Białorusi „Książka dla Białorusi”. Z naszą organizacją Zbigniewa Ławniczaka wiążą przyjazne relacje. Udało się je wzmocnić jeszcze bardziej podczas grudniowej wizyty delegacji ZPB w Lublinie. – Pana Zbigniewa poznałam podczas konferencji poświęconej 25-leciu ZPB, która odbyła się 20 listopada ubiegłego roku w Sejmie RP – wspomina Andżelika Borys, przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB. Jak podkreśla, radny Miasta Lublin w kuluarach konferencji wyraził chęć współpracy z Polakami na Białorusi i wspierania inicjatyw ZPB.

Skutkiem spotkania w Sejmie, podczas którego Zbigniewowi Ławniczakowi towarzyszyła randa Sejmiku Województwa Lubelskiego Bożena Lisowska, stała się zorganizowana przez lubelskich samorządowców grudniowa wizyta delegacji ZPB w Lublinie. Skutkiem tej zaś wizyty jest ogłoszona właśnie w stolicy województwa lubelskiego zbiórka podręczników dla Polaków na Białorusi.

– Dowodzi to, że współpraca z samorządami w Polsce może być niezwykle skuteczna, a potencjał samorządowców może być o wiele większy od potencjału niektórych polityków z pierwszych stron gazet – ocenia Andżelika Borys.

a.pis.

Najnowsze komentarze

  • Pozdrawiam serdecznie Polaków na Białorusi !

  • Piękne!

  • Powinno być zdecydowanie więcej takich akcji. Pozdrawiam

Skomentuj

Skip to content