HomeKulturaSpotkanie Gorących Serc w Częstochowie z gościem specjalnym – Andżeliką Borys

Spotkanie Gorących Serc w Częstochowie z gościem specjalnym – Andżeliką Borys

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowało 27 stycznia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Noworoczne Spotkanie Gorących Serc. Celem spotkania było przede wszystkim wsparcie niepełnosprawnych sportowców i dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Stowarzyszenie wspiera też Polaków mieszkających na wschodzie.

Prezes ZPB Andżelika Borys – gość specjalny Noworocznego Spotkania Gorących Serc w Częstochowie

Gościem specjalnym była Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, której towarzyszyli wiceprezesi ZPB Renata Dziemiańczuk i Marek Zaniewski.

Delegacja ZPB: wiceprezes Marek Zaniewski, wiceprezes Renata Dziemiańczuk i prezes Andżelika Borys

– Przyjazd do Polski jest zawsze bardzo ważny, a pobyt w Częstochowie traktujemy wyjątkowo z uwagi na Narodowe Sanktuarium – zaznaczyła Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi. – Tam musimy być cały czas na straży Polskości. Pilnujemy spraw związanych z Polską. Zawsze dziękujemy za zaproszenie, solidarność i wsparcie, które otrzymujemy od Rodaków w Polsce.
W programie wieczoru znalazł się m.in.: występ zespołu dziecięco-młodzieżowego „Akwarela” (kier. Natalia Łojko) z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie. Odbył się także koncert dziecięco-młodzieżowej kapeli góralskiej „Równica” z Ustronia. Nie zabrakło pokazu gimnastyki artystycznej grup z Przyrowa i Olesna.

Na scenie zespół wokalny „Akwarela” z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie

Ważnym punktem programu było licytowanie przedmiotów, wśród których znalazła się między innymi koszulka piłkarza Polskiej Reprezentacji Narodowej w piłce nożnej Kuby Błaszczykowskiego z autografem sportowca.

Na licytację wystawiono koszulkę Kuby Błaszczykowskiego, piłkarza Polskiej Reprezentacji Narodowej w piłce nożnej

Całkowity zebrany dochód zostanie przeznaczony na stypendia dla dzieci i młodzieży pozostającej pod opieką Stowarzyszenia.

– Jako Stowarzyszenie działamy w oparciu o dekalog i katolicką etykę sportową – podkreśla Zbigniew Szpruta, członek kapituły Stowarzyszenia.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej to organizacja ogólnopolska, docierająca wszędzie tam, gdzie jest daleko od sportowej infrastruktury i od dużych ośrodków sportowych.

Znadniemna.pl na podstawie Niedziela.pl, zdjęcia „Gazety Częstochowskiej”

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content