HomeSpołeczeństwoMSZ RP: Ambasador RP na Białorusi kończy swoją misję na własny wniosek

MSZ RP: Ambasador RP na Białorusi kończy swoją misję na własny wniosek

Jest oficjalne potwierdzenie zakończenia pełnienia funkcji Ambasadora RP na Białorusi przez Konrada Pawlika z końcem stycznia br. Wczoraj za portalem Kresy24.pl podaliśmy, że został odwołany prezez nowego szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Okazało się jednak, że ambasador Pawlik kończy pracę na Białorusi na własne życzenie, a jego dymisja została przyjęta jeszcze przez byłego szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego.

Poinformował o tym Polską Agencję Prasową szef biura prasowego MSZ Artur Lompart.

Ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik przemawia na wyjazdowym posiedzeniu Rady Naczelnej ZPB w Białymstoku w czerwcu 2016 roku

– Decyzję o zakończeniu misji polskiego dyplomaty z dniem 31 stycznia br. podjął w grudniu 2017 r. minister Witold Waszczykowski; zrobił to na wniosek samego Konrada Pawlika – powiedział PAP Lompart. Jak zaznaczył, zarówno wniosek ten, jak i decyzja ówczesnego ministra „nie miały związku z aspektami politycznymi”.

Szef biura prasowego MSZ zapewnił jednocześnie, że priorytetem polskiej dyplomacji „było i pozostaje” zapewnienie poszanowania praw polskiej mniejszości na Białorusi, w tym dostępu do kultury i edukacji w języku narodowym, a także legalizacja wszystkich organizacji polskiej mniejszości narodowej.

 Znadniemna.pl za dziennik.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content