HomeOświataEdukacyjno-krajoznawczy pobyt polskiej młodzieży z Grodna w Macierzy

Edukacyjno-krajoznawczy pobyt polskiej młodzieży z Grodna w Macierzy

26-osobowa grupa uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie, biorących aktywny udział w szkolnych konkursach i przedsięwzięciach kulturalno-artystycznych, wraz z nauczycielkami Swietłaną Timoszko i Lucyną Samujłową w dniach 27-30 grudnia zeszłego roku przebywała na wycieczce w Polsce. Młodzież zwiedziła m.in. Pułtusk, Warszawę i Toruń.

Młodzież z Grodna zwiedza Zamek w Pułtusku

Czterodniowy pobyt w Polsce ufundowało uczniom Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, które posiada na Zamku w Pułtusku, będącym Domem Polonii, doskonałą bazę noclegową. Tutaj też zakwaterowano grupę uczniowską z Grodna, która zwiedziła Zamek w Pułtusku z przewodnikiem już w pierwszym dniu swojego pobytu w Polsce.

Dla młodych Polaków z Grodna zorganizowano w Pułtusku warsztaty z rękodzieła

Tego samego dnia młodych Polaków z Grodna zaproszono na zorganizowane w Domu Polonii warsztaty rękodzieła. A wieczorem na Zamku odbyła się dyskoteka.

W drugim dniu pobytu program przewidywał zwiedzanie Warszawy, w której polska młodzież z Grodna przebywała do wieczora, spacerując po Starówce, odbywając wycieczkę z przewodnikiem po Stadionie Narodowym i zwiedzając warszawskie Centrum Nauki Kopernik.

Zdjęcie pamiątkowe przed Stadionem Narodowym

Przewodnik oprowadza grupę z Grodna po pomieszczeniach Stadionu Narodowego

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik

Z imieniem Kopernika uczniowie PSS przy ZPB w Grodnie zetknęli się niejednokrotnie także nazajutrz, kiedy zwiedzali rodzinne miasta wybitnego polskiego astronoma – Toruń.

W Toruniu młodzież szkolna z Grodna zwiedziła m.in. Planetarium im. Władysława Dziewulskiego i własnoręcznie robiła pierniki w miejscowym Muzeum Piernika.

Muzeum Piernika wita gości

Uczestnicy czterodniowego zwiedzania Polski z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie są wdzięczni za ciepłe, serdeczne przyjęcie Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”, dyrekcji i współpracownikom Domu Polonii w Pułtusku oraz osobiście pani Magdalenie Myślak, która opiekowała się grupą młodych Polaków z Grodna w czasie naszego pobytu w Polsce.

Swietłana Timoszko z Pułtuska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content