HomeReligiaNiezwykłe znalezisko w kościele w Budsławiu

Niezwykłe znalezisko w kościele w Budsławiu

W katolickim sanktuarium w Budsławiu na Białorusi odnaleziono relikwie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Zostały tam ukryte przed komunistami. Katarzyna Aleksandryjska jest świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu

Wcześniej relikwie świętej Katarzyny znajdowały się w jednym z bocznych ołtarzy kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Budsławiu.

Relikwie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Fot.: catholic.by

Wikariusz budsławskiej parafii, ksiądz Michał Bubien, informację o relikwiach znalazł w archiwalnych dokumentach z XVIII w. Potem rozpoczęły się ich poszukiwania. Zawiniętą w woreczek kapsułę z relikwiami odnaleziono w kościele.

25 listopada odbędzie się wniesienie relikwii do sanktuarium w Budsławiu. Katolicki portal internetowy Catholic.by poinformował, że w uroczystościach weźmie udział biskup pomocniczy diecezji mińsko-mohylewskiej Jerzy Kasabucki.

Budsław to białoruska Częstochowa. Do miejscowego kościoła 404 lata temu trafił słynący z cudów obraz Matki Bożej. Papież Klemens VIII podarował go wojewodzie mińskiemu Janowi Pacowi. Co roku latem do Budsławia przybywają liczni pielgrzymi.

Znadniemna.pl za fakty.interia.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content