HomeKulturaZPB ogłasza konkurs rękodzieła artystycznego „Igłą Malowane”

ZPB ogłasza konkurs rękodzieła artystycznego „Igłą Malowane”

Działające przy Związku Polaków na Białorusi Towarzystwo Twórców Ludowych, Zarząd Główny ZPB oraz Konsulat Generalny RP w Grodnie ogłaszają nabór prac do konkursu rękodzieła artystycznego pt. „Igłą Malowane”.

Do konkursu można zgłaszać prace, wykonane własnoręcznie w dwóch kategoriach konkursowych.

Do pierwszej będą się kwalifikowały wyroby z zakresu rękodzieła ludowego: tkactwa, różnych gatunków haftu, koronkarstwa, zdobnictwa strojów ludowych, kaletnictwa, kowalstwa, odlewnictwa, wyplatania ze , słomy, wikliny i korzeni, wyroby z gatunku galanterii drewnianej, meblarstwa, a także wyroby garncarskie i ceramiczne. Do konkursu będą przyjmowane także artystycznie wykonane ozdobne palmy wielkanocne.

Druga kategoria to tzw. rękodzieło współczesne, czyli: decoupage, filcowanie na zimno i ciepło, rzeźbiarstwo w gipsie i glinie, patchwork, aplikacja, szydełkowanie i inne.
Konkurs jest przeznaczony dla osób dorosłych, ale przyjmowane będą także prace, wykonane zespołowo, a więc wspólnie z rodzicami, na przykład, do konkursu mogą przystąpić także dzieci.
Jury konkursu przyzna po trzy nagrody w każdej z dwóch kategorii konkursowych, a także wyłoni zdobywcę Grand Prix konkursu „Igłą Malowane”.

Zgłosić się do udziału w konkursie ze swoją pracą należy do 1 grudnia bieżącego roku w Dziale Kultury Związku Polaków na Białorusi u kierowniczki działu, wiceprezes ZPB ds. Kultury Renaty Dziemiańczuk, albo skontaktować się z nią za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc pod adresem: [email protected], bądź telefonując pod numer: +375 29 208 48 42.

Rozstrzygnięcie konkursu rękodzieła artystycznego „Igłą Malowane” nastąpi 9 grudnia o godz. 16.30 podczas otwarcia wystawy wyrobów konkursowych w sali nr 100 przy ul. Budzionnego 48a.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Dzień dobry,
    czy w tym konkursie mogą brać udział twórcy mieszkający w Polsce?
    Czy w drugiej grupie prac mieszczą się prace wykonane techniką quilingu (wykonane przecież także z użyciem igły…choć nie tej do szycia…) i kanzasi (niektóre motywy są wykonywane z użyciem igły).
    Czas od publikacji tego powiadomienia do upływu terminu do złożenia prac jest bardzo krótki – w tym roku zaledwie 2 dni robocze…a to sprawia, że miejscowi w zasadzie preferowani są twórcy z Grodzieńszczyzny, którzy mają najbliżej do siedziby organizatora konkursu.
    Pozdrawiam wszystkich cieplutko z polskiego Wybrzeża i życzę organizatorom wielu uczestników, a twórcom powodzenia w konkursie.

Skomentuj

Skip to content