HomeSpołeczeństwoPodróż pociągiem z Mińska do Warszawy będzie teraz prawdziwą przyjemnością

Podróż pociągiem z Mińska do Warszawy będzie teraz prawdziwą przyjemnością

Mińsk i Warszawę połączy pociąg, a właściwie dwa pociągi, co ma zaoszczędzić pasażerom czasu męczącego oczekiwania na wymianę podwozia w Brześciu. Ale najważniejsze to nowa cena biletu, z jednej stolicy do drugiej przemieścimy się za równowartość 18 euro, czyli pięć razy taniej niż obecnie.

Od 2015 roku jedynym środkiem komunikacji szynowej z Mińska do Warszawy był moskiewski pociąg №9/10. Wprawdzie jechaliśmy bez konieczności przesiadki, ale komfort podróży i tak zakłócała operacja wymiany kół. Teraz ma być sprawniej, szybciej i przede wszystkim taniej.

Od 10 grudnia 2017 roku przyjemność podróży zapewnić ma nam kombinacja dwóch pociągów. Pierwszym dojedziemy z Mińska do Brześcia. Po dotarciu na dworzec przejdziemy kontrolę graniczną i odprawę celną, po czym skierują nas na pociąg do Warszawy. Największe utrudnienie polega na tym, że bilety trzeba będzie kupić oddzielnie.

W opinii przedstawicieli białoruskich kolei, na przejście z jednego pociągu na kolejny wystarczy godzina.

Jak poinformowały Białoruskie Koleje Żelazne „czas odjazdu pociągu z Mińska to 10:57. Do Warszawy dotrzemy na 17:29. W kierunku przeciwnym, z Warszawy pociąg będzie wyjeżdżać o 8:44, a do Mińska przyjedzie o 18:49”.

Pociągi będą się zatrzymywać na stacjach: Baranowicze, Iwacewicze, Bereza, Orańczyce, Żabinka, Brześć – po stronie białoruskiej, a po polskiej w Terespolu, Małaszewiczach, Chotyłowie, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Łukowie, Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Warszawie.

Nam pozostaje życzyć Państwu przyjemnej podróży!

Znadniemna.pl za Kresy24.pl/AB

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content