HomeReligiaRuszyły zapisy do białoruskich eliminacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Ruszyły zapisy do białoruskich eliminacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Dział Kultury Związku Polaków na Białorusi rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do udziału w I etapie XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Przesłuchania I etapu, będące eliminacjami, mającymi wytypować wykonawców kolęd i pastorałek z całej Białorusi, którzy zakwalifikują się do udziału w II (finałowym) etapie Festiwalu odbędą się 10 grudnia 2017 roku w Domu Polskim w Baranowiczach.

Związek Polaków na Białorusi jest oficjalnym partnerem na Białorusi XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, którego organizatorami w Polsce są: Fundacja Ogólnopolski Festiwal i Pastorałek Miasto Będzin oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” – Oddział Górnośląski.

Jako organizator białoruskich eliminacji krajowych do udziału w tej prestiżowej międzynarodowej imprezie o charakterze kulturalno-religijnym ZPB zachęca zespoły i solistów z Białorusi do kierowania zgłoszeń do udziału w przesłuchaniach konkursowych w Baranowiczach.

Nieprzekraczalny termin przyjmowania zgłoszeń minie 1 grudnia 2017 roku.

Zgłoszenia od wykonawców z Białorusi do udziału w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie przyjmuje wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk.

Kierować zgłoszenia należy pod adres e-mailowy Działu Kultury Związku Polaków na Białorusi: [email protected]

Odpowiedzi na pytania wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk udziela pod telefonem: 8-029 20 84 842.

Regulamin białoruskiego etapu (I etapu) XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie jest do pobrania TUTAJ (WORD).

Kartę Zgłoszenia do udziału w Festiwalu można pobrać TUTAJ (PDF).

Znadniemna.pl

No comments

Skomentuj

Skip to content