HomeSpołeczeństwoJubileusz 10-lecia UTW przy ZPB

Jubileusz 10-lecia UTW przy ZPB

Uroczystym spotkaniem i koncertem obchodził 21 października w Grodnie jubileusz dziesięciolecia swojego istnienia, działający przy Związku Polaków na Białorusi Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Halina Gawrus, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ZPB

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez prezes UTW przy ZPB Halinę Gawrus gości obchodów jubileuszowych UTW przy ZPB, wśród których znalazła się m.in. delegacja zaprzyjaźnionego Mokotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Warszawy na czele z przewodniczącą Rady Towarzystwa Mokotowskiego UTW Janiną Fiedorowicz.

Przemawia przewodnicząca Rady Towarzystwa Mokotowskiego UTW Janina Fiedorowicz

Wśród zaproszonych na uroczystość przyjaciół UTW przy ZPB znalazła się także Teresa Biełousowa z grodzieńskiej organizacji Czerwonego Krzyża, współpracującego z seniorami ze Związku Polaków na Białorusi.

Teresa Biełousowa z grodzieńskiej organizacji Czerwonego Krzyża składa życzenia

Obecni byli także członkowie Zarządu Głównego ZPB: wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk, a także prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku Maria Tiszkowska, która przybyła na jubileusz UTW przy ZPB z zespołem wokalno-instrumentalnym „Rezerwa”, który uświetnił uroczystość wykonaniem znanych i lubianych polskich piosenek estradowych.

Wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk składa życzenia

Przemawia prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku Maria Tiszkowska

Śpiewa zespół wokalno-instrumentalny „Rezerwa” z Wołkowyska

Gra Stanisław Timoszko

Na urodzinach UTW przy ZPB nie obeszło się bez prezentów. Od Zarządu Głównego ZPB słuchacze uniwersytetu otrzymali laptop, a grodzieński Czerwony Krzyż sprezentował im czajnik elektryczny.

Teresa Obuchowicz w imieniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku dziękuje Halinie Gawrus

Prezes UTW Halina Gawrus wygłosiła referat, w którym przypomniała o początkach działalności uniwersytetu, o przedsięwzięciach i inicjatywach, podejmowanych w ciągu ostatniego dziesięciolecia przez jego słuchaczy.

Leon Podlach i Stanisław Poczobut, pierwszy prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Po wystąpieniu prezes UTW nastąpiła uroczysta chwila wręczenia Dyplomów Uznania dla najbardziej aktywnych słuchaczy uniwersytetu. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. wszyscy prezesi UTW przy ZPB włącznie z pierwszym prezesem Stanisławem Poczobutem, który dziesięć lat temu wystąpił z inicjatywą powołania organizacji dla aktywnych i inicjatywnych seniorów, działających w Związku Polaków na Białorusi. Ze względów zdrowotnych pierwszy prezes UTW przy ZPB nie mógł się pojawić na obchodach dziesięciolecia organizacji, którą tworzył. Dyplom i kwiaty z życzeniami zdrowia i wielu lat aktywności społecznej postanowiono przekazać Stanisławowi Poczobutowi w domu przez oddelegowaną w tym celu do niego grupę słuchaczy UTW.

Po oficjalnych przemówieniach i wręczeniu dyplomów nastąpiła część artystyczna obchodów. Koncert , przygotowany przez słuchaczy uniwersytetu, okazał się bardzo urozmaicony gatunkowo. Zabrzmiały w nim m.in.: piosenki w wykonaniu zespołu wokalny UTW przy ZPB, poezja autorska w wykonaniu poetki Krystyny Szematowicz, a nawet skecz kabaretowy w wykonaniu Janiny Muriny.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku śpiewają swój hymn

 

Zakończyły się obchody 10-lecia UTW przy ZPB poczęstunkiem i zabawą taneczną pod akompaniament zespołu „Rezerwa” z Wołkowyska.

Życzenia Jubileuszowe składa Janina Sołowicz, prezes Oddziału Miejskiego ZPB w Grodnie

Tort z okazji 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku od Oddziału Miejskiego ZPB w Grodnie

Wszyscy śpiewają 100 lat!

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content