HomeKulturaPolskie piosenki nad Kanałem Augustowskim

Polskie piosenki nad Kanałem Augustowskim

Około stu działaczy Oddziału Miejskiego ZPB w Grodnie wspólnie z grodnianami i gośćmi Grodna,zwiedzającymi Kanał Augustowski, bawiło się w niedzielę przy śluzie „Dąbrówka” pod dźwięki polskiej muzyki w wykonaniu artystów z Klubu Polskiej Muzyki pod kierownictwem prezesa grodzieńskiego oddziału ZPB Henryka Sajkowskiego.

Zespół estradowy Klubu Polskiej Muzyki

Zespół estradowy Klubu Polskiej Muzyki

Niosące się ze sceny i doskonale znane mieszkańcom Grodzieńszczyzny przeboje estrady polskiej wabiły odpoczywających nad kanałem na koncert polskich piosenek.

Przeboje polskiej estrady wabiły odpoczywających na koncert

Przeboje polskiej estrady wabiły odpoczywających na koncert

Odpoczywający przyłączali się do zabawy Polaków całymi rodzinami i chętnie brali udział w prowadzonych w przerwach koncertu przez działaczkę ZPB Iness Todryk-Pisalnik konkursach. – Bariera językowa nie istniała – opowiada prowadząca zabawę i dodaje, iż tylko dzięki znajomości środowiska grodzieńskich Polaków mogła dostrzec, że ten czy inny konkursant nie jest działaczem ZPB. – Dla Grodzieńszczyzny taka sytuacja jest naturalna. Ludzie, niezależnie od narodowości, rozumieją tu język polski i kochają polską piosenkę – zaznaczyła pani Iness.

Zadaniem młodego konkursanta było zaśpiewanie zwrotki popularnej piosenki polskiej

Zadaniem młodego konkursanta było zaśpiewanie zwrotki popularnej piosenki polskiej

Działaczkę ZPB najbardziej cieszyło, że z językiem polskim nie miały problemów aktywnie uczestniczący w konkursach dzieci. – A kiedy w ramach konkursu trzeba było wykonać zwrotkę popularnej polskiej piosenki, dzieci śpiewały ją bezbłędnie – podkreśla nasza rozmówczyni.

Wreczenie nagrody za udział w konkursie

Wreczenie nagrody za udział w konkursie

Rozbrzmiewająca nad kanałem muzyka polska podobała się także pilnującym porządku w miejscu masowego wypoczynku milicjantom. Ich radiowóz stał nieopodal sceny od początku i do samego końca imprezy.

Gospodarz zabawy Henryk Sajkowski, żegnając się z jej uczestnikami, zaznaczył, iż jego muzycy nieustannie doskonalą i poszerzają swój repertuar polskich piosenek. – A więc wierzę, że spotkania pod wykonywaną na żywo polską muzykę staną się dobrą tradycją wśród Polaków Grodna – zapewnił prezes grodzieńskiego oddziału ZPB.

a.pis.

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content