HomeKulturaPrzyjmowane są zgłoszenia na „Grodzieńskie Teatralia 2017”!

Przyjmowane są zgłoszenia na „Grodzieńskie Teatralia 2017”!

Dział Kultury Związku Polaków na Białorusi zaprasza teatry dziecięce i młodzieżowe do zgłaszania się na Przegląd Teatrów Szkolnych „Grodzieńskie Teatralia 2017”, który odbędzie się 5 listopada w Grodnie.

Do udziału w Przeglądzie zapraszane są zespoły teatralne, mogące wystawić spektakl, przygotowany w technice żywego planu, technice przedstawienia lalkowego, bądź w technice mieszanej.

Czas trwania spektaklu w wykonaniu uczniów klas od I do III nie może przekroczyć 15 minut. O pięć minut dłuższe przedstawienie mogą zaprezentować uczniowie klas IV-VI, a młodzież z klas VII–XI może wystawić półgodzinny spektakl.

W ramach Przeglądu Teatrów Szkolnych „ Grodzieńskie Teatralia 2017” odbędzie się konkurs, podczas którego jury będzie oceniać spektakle, kierując się następującymi kryteriami:

Dopasowanie tematyczne wystawianych spektakli do wieku aktorów. Jako atut jurorzy potraktują sięganie do literatury polskiej;

Poprawność przekazywania treści za pomocą głosu – dykcja, akcent słowny oraz logiczny w zdaniu;

Gra aktorska – budowanie emocji postaci prowadzenie dialogu miedzy bohaterami, gest, mimika, plastyka ruchu;

Scenografia – dekoracje i kostiumy. Szczególnie wysoko oceniana będzie scenografia pobudzająca wyobraźnię widza;

Muzyka – jej funkcja w spektaklu i kompatybilność z treścią przedstawienia;

Pomysł reżyserski;

Dokumentacja – materiały promocyjne spektaklu (afisz, plakat itp.).
Szczegółowych informacji, dotyczących warunków udziału w „Grodzieńskich Teatraliach 2017” i udziela wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk pod numerem telefonu: +375 29 70-42-799.

Znadniemna.pl

No comments

Skomentuj

Skip to content