HomeOświata„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

Wywróżenie imienia wybranka lub wybranki, konkursy i przypomnienie tradycji obchodów Nocy Świętego Andrzeja – tak, w jedno z ulubionych przez młodzież świąt, bawili się bawili się 29 listopada członkowie Towarzystwa Młodzieży Polskiej przy ZPB w Grodnie.

Wróżba "lanie wosku"

Wróżba „lanie wosku”

W obchodach Andrzejkowych aktywnie uczestniczyli uczniowie klas maturalnych Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB. Każda z klas miała za zadanie przygotować jedną z wróżb andrzejkowych. Najpopularniejszą z nich okazało się lanie wosku, z którego zastygłej masy i rzucanego przez nią cienia dziewczyny próbowały odczytać przyszłość.

Wróżba z butami

Wróżba z butami

Nie zabrakło też wróżby z butami, polegającej na ustawianiu od ściany do progu jeden za drugim butów niezamężnych dziewczyn w celu poznania, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż (właścicielka butu, który pierwszy dotknął czubkiem progu). Szczęście w tej wróżbie uśmiechnęło się do uczennicy 11 klasy Walerii Kirutki.

Wróżenie imienia wybranka

Wróżenie imienia wybranka

Młodzież chętnie wróżyła na przyszłego wybrańca lub wybrankę, przebijając intuicyjnie papierowe serce z napisanymi na odwrocie imionami.

Uczęstnicy zabawy częstowali się słodyczami

Uczęstnicy zabawy częstowali się słodyczami

Za aktywny udział w konkursach i wróżbach andrzejkowych członkowie Towarzystwa Młodzieży Polskiej otrzymywali słodkie nagrody. Wieczór andrzejkowy zakończył się huczną dyskoteką pod dźwięki polskich i światowych przebojów z ostatnich lat.

Helena Dubowska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content