HomeReligiaKGB wypuszcza z aresztu księdza Lazara

KGB wypuszcza z aresztu księdza Lazara

Przetrzymywany przez ponad pół roku w areszcie KGB ksiądz Władysław Lazar wyjdzie z celi po złożeniu zobowiązania, iż nie opuści stałego miejsca zamieszkania i codziennie będzie się meldował na milicji – poinformował portal Kościoła Rzymskokatolickiego na Białorusi.

Ksiądz Władysław Lazar, fot.: catholic.by

Ksiądz Władysław Lazar, fot.: catholic.by

O tym, że „nie ma więcej podstaw do dalszego przetrzymywania księdza Władysława Lazara w areszcie śledczym KGB” została poinformowana przez organy państwowe Nuncjatura Apostolska na Białorusi. Jak wynika z informacji portalu katolickiego, księdza z aresztu mają odebrać właśnie przedstawiciele Nuncjatury.

Przypomnijmy, że ksiądz Lazar został umieszczony w areszcie KGB jeszcze pod koniec maja pod zarzutem, jak się później okazało, przekazywania pieniędzy człowiekowi podejrzanemu o szpiegostwo na rzecz innego państwa.

26 lipca z kolei Aleksander Łukaszenko oświadczył, że „zatrzymany został współpracownik służb specjalnych, który poprzez przedstawicieli Kościoła katolickiego miał być związany z obcymi wywiadami. Przekazywał on informacje, które zaszkodziły ludziom pracującym za granicą”.

Dzisiaj rano KGB rozpowszechnił oficjalny komunikat potwierdzający zwolnienie księdza Lazara z aresztu. Sprawa karna przeciwko niemu nie została jednak umorzona, a zarzuty nie zostały cofnięte.

a.pis. za Catholic.by/Kresy24.pl/BiełaPAN

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content