HomeKulturaŚpieszcie się ze zgłoszeniami do udziału w VI Festiwalu im. Anny German „Eurydyka” w Mińsku!

Śpieszcie się ze zgłoszeniami do udziału w VI Festiwalu im. Anny German „Eurydyka” w Mińsku!

Jeszcze nieco ponad miesiąc, do 28 września, potrwają zapisy do udziału w tegorocznej, szóstej już, edycji Festiwalu im. Anny German „Eurydyka” w Mińsku, w ramach którego odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych na Białorusi konkursów piosenkarskich dla artystów, wywodzących się ze środowiska polskiej mniejszości narodowej.

Poniżej zamieszczamy informację prasową, otrzymaną od organizatorów Festiwalu, przypominającą o  jego znaczeniu, historii i warunkach udziału w tym wydarzeniu artystycznym:

VI Festiwal im. Anny German „ Eurydyka”, Mińsk 2017

  • Termin: 7-8.10.2017
  • Organizatorzy:

Ambasada RP w Mińsku

Partner: duet WitaM (Maryna Towarnicka i Witalij Aleszkiewicz)

  • Zgłoszenia do udziału w Festiwalu: przyjmowane są do 28.09.2017 r.,pod adresem [email protected]
  • Strona internetowa wydarzenia: annagerman.by
  • Koncert galowy laureatów Festiwalu i zaproszonych artystów: 8 października br. o godz. 17.00, Mała Scena Pałacu Republiki (Pl. Październikowy 1).
  • Bezpłatne wejściówki na Koncert Galowy do odbioru w dniach 4-6 października 2017 r.,
    w godz. 9.00-16.00, w okienku nr 3 (informacyjnym) w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Mińsku (ul. Krapotkina 91a). Ilość biletów ograniczona.

Już po raz szósty z inicjatywy Ambasady RP w Mińsku i duetu wokalnego WitaM (Maryna Towarnicka i Witalij Aleszkiewicz) w Mińsku odbędzie się Festiwal Piosenki im. Anny German. Festiwal przybliża postać i twórczość tej wybitnej piosenkarki oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się ze środowisk polskich na Białorusi. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią muzyków amatorów, profesjonalistów oraz publiczności. Ponadto wielojęzyczna twórczość Anny German pozwala na spotkanie z kulturą, która jest bliska dla Polaka i dla Białorusina. To zapewne  jest jeden z powodów, dla którego tak dawno zarejestrowane piosenki wciąż cieszą się żywym zainteresowaniem i przyciągają grono młodych słuchaczy i wykonawców. Warto dodać, że poziom artystyczny poprzednich edycji został przez profesjonalne jury oceniony bardzo wysoko, a laureaci mieli okazję prezentować wykonania piosenek Anny German podczas długiej trasy koncertowej
w Polsce.

Działania festiwalowe obejmują dwa dni. W pierwszym dniu przeprowadzony zostanie konkurs
w 3 kategoriach: soliści 15-26 lat, soliści powyżej 26 lat, zespoły. Każdy zaprezentuje dwa utwory – jeden w języku polskim, drugi w dowolnym języku. Po konkursie jury, w skład którego wejdą artyści białoruscy i przedstawiciele świata muzycznego z Polski) ogłosi listę osób zaproszonych do koncertu galowego. W drugim dniu imprezy, podczas finałowego koncertu przedstawione zostaną wyniki, wręczone nagrody i nastąpi część artystyczna, przewidująca prezentację piosenek laureatów oraz zaproszonych gości.

Młodzi wokaliści zainteresowani występem mogą jeszcze przesyłać swoje zgłoszenia do 28 września br. na adres [email protected] .  Formularz zgłoszeniowy i regulamin Festiwalu został zamieszczony na stronie internetowej www.annagerman.by.

Miłośnicy talentu Anny German, którzy chcieliby wziąć udział w tym święcie muzyki mogą otrzymać bezpłatne wejściówki na Koncert Galowy Festiwalu. Są one do odbioru w dniach 4 do 6 października 2017 r., w godz. 9.00-16.00, w okienku nr 3 (informacyjnym) w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Mińsku (ul. Krapotkina 91a). Koncert odbędzie się na Małej Scenie Pałacu Republiki (Pl. Październikowy 1) w dniu 8 października br. o godz. 17.00. Wezmą w nim udział laureaci Festiwalu i znamienici zaproszeni goście, m.in. Marek Ravski- doskonały polski nauczyciel śpiewu i emisji głosu a także piosenkarz, Piotr Elfimow znany białoruski piosenkarz, kompozytor, reżyser, laureat Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze, Tatiana Starczenko, pianistka, solistka Białoruskiej Państwowej Filharmonii, twórca i kierownik artystyczny „Salonu Muzycznego”, Grigorij Poliścik – solista wiodących austriackich agencji muzycznych oraz laureat międzynarodowych konkursów, Nadzieja Brońska – członkini Białoruskiego Związku Działaczy Muzycznych, działaczka polonijna, laureatka Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content