HomeKulturaNabór do Letniej Szkoły Artystycznej przy ZPB

Nabór do Letniej Szkoły Artystycznej przy ZPB

Związek Polaków na Białorusi zaprasza dzieci i młodzież, szukającą pomysłu na niepowtarzalne spędzenie wakacji! Przy Związku Polaków na Białorusi rusza nabór uczestników Letniej Szkoły Artystycznej, w której zajęcia odbędą się w sali nr 100 przy ul. Budionnego 48A w Grodnie, w dniach 13-23 lipca.

Zajęcia w szkole poprowadzi artystka z Gdańska, malarka Anna Szpadzińska-Koss.

Nabór do szkoły potrwa do 7 lipca 2017 roku.

Radzimy się pośpieszyć, gdyż ilość miejsc w szkole jest ograniczona!

Do Letniej Szkoły Artystycznej mogą zgłaszać się dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat. Uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy:

1 grupa
Uczniowie (9-12 lat) – zajęcia o godz. 10.00-12.00;

2 grupa
Uczniowie (13-16 lat) – zajęcia o godz. 13.00-16.00.

W ostatnim dniu odbędzie się wernisaż prac uczestników szkoły.

Anna Szpadzińska-Koss – artysta, pedagog, malarz, ilustratorka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, robiąc dyplom z malarstwa pejzażowego w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę i rysunek. Wystawiała prace w kraju i za granicą. Prowadzi szeroką działalność edukacyjną; jest nauczycielem przedmiotów artystycznych i historii sztuki w Gdańskich Szkołach Autonomicznych; przez wiele lat współpracowała z Towarzystwem Profilaktyki Środowiskowej ,”Mrowisko”; czynnie współpracuje z Centrum Kultury Rejonu Solecznickiego na Litwie. Jej prace wielokrotnie sprzedawane były na aukcjach charytatywnych dla Hospicjum w Warszawie, Hospicjum Dziecięcego w Gdańsku, Elity Pomocnych Dłoni oraz Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie.

Wśród jej dokonań jest scenografia i projekt kostiumów do sztuki „…SicITur Ad DEum”, wystawionej podczas uroczystości milenijnych Gdańska. Uczestniczyła w międzynarodowych plenerach w Druskiennikach, Pałandze, Grodnie i Solecznikach.

Od czterech lat jest komisarzem Międzynarodowego Pleneru „Malarska Ściana Wschodnia” na Litwie. Od wielu lat prowadzi Letnią Szkołę Artystyczną dla dzieci i młodzieży polskiej w Ejszyszkach i Solecznikach na Litwie.

Więcej informacji o warunkach rekrutacji do Letniej Szkoły Artystycznej przy ZPB można otrzymać pod numerem tel.: +375 29 2084842 (Renata Dziemiańczuk, wiceprezes ds. Kultury).

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content