HomeOświataDzieci z Iwieńca zwiedziły Dolny Śląsk

Dzieci z Iwieńca zwiedziły Dolny Śląsk

Uczące się języka polskiego dzieciaki z Iwieńca dziesięć lipcowych dni spędziły w podwrocławskich Jugowicach – w ośrodku charytatywnym OAZA, prowadzonym przez Fundację ALBERTÓWKA, kierowaną przez proboszcza parafii Św. Elżbiety we Wrocławiu, księdza Franciszka Głoda.

Grupa dzieci z Iwieńca, fot.: odraniemen.org

Grupa dzieci z Iwieńca, fot.: odraniemen.org

Sponsorem pobytu edukacyjno-rekreacyjnego dzieci z Białorusi było Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN, będące partnerem Zwiążku Polaków na Białorusi.

Dzięki wsparciu finansowemu naszego partnera grupa iwienieckich dzieciaków, którymi opiekuje się prezes oddziału ZPB w Iwieńcu Teresa Sobol, zwiedziła między innymi stolicę Dolnego Śląska Wrocław oraz znane w całej Polsce i Europie uzdrowisko Kudowa Zdrój.

Program pobytu był oparty o zajęcia związane z wiarą i wartościami religijnymi, fot.: odraniemen.org

Program pobytu był oparty o zajęcia związane z wiarą i wartościami religijnymi, fot.: odraniemen.org

Program pobytu podopiecznych Teresy Sobol był oparty o zajęcia związane z wiarą, wartościami religijnymi oraz o spotkania integracyjne z rówieśnikami.

Kąpiel w górskim jeziorku, fot.: odraniemen.org

Kąpiel w górskim jeziorku, fot.: odraniemen.org

Niezapomnianą atrakcją dla dzieciaków stała się wycieczka w góry, podczas której miały one okazję wykąpać się w górskim jeziorku.

Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi dziękuje organizatorom i sponsorom pobytu iwienieckich dzieci na Dolnym Śląsku. – To najlepsza forma wynagrodzenia dla dzieci, uczących się języka polskiego – mówi wiceprezes ZPB ds. oświaty Helena Dubowska i dodaje: – Zwiedzanie Polski, połączone z możliwością obcowania naszych dzieci z rówieśnikami z Macierzy, najskuteczniej motywuje młode pokolenie do zglębiania wiedzy o Polsce i dalszej nauki języka ojczystego.

a.pis.

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content