HomeOświataWycieczka na Pomorze w ramach akcji „Lato z Polską”

Wycieczka na Pomorze w ramach akcji „Lato z Polską”

Dzieci pochodzenia polskiego z Brześcia zwiedziły Sopot, Gdynię i Gdańsk.

Na plaży

Na plaży

Jednym z warunków rekrutacji do 36-osobowej grupy dzieci w wieku 10-15 lat była umiejętność rozmawiania po polsku.

Organizatorzy i sponsorzy 10-dniowego wypoczunku dzieci z Brześcia, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”oraz Urząd Prezydencki miasta Sopot, zapewniły bogaty program pobytu.

Dzieciaki miały okazję nie tylko opalać się na plażyi kąpać sięw Bałtyku. W Gdyni zwiedziły okręt „BŁYSKAWICA”, legendarny żaglowiec „DAR POMORZA” oraz Akwarium Gdyńskie.

W Gdańsku, po zwiedzeniu Westerplatte i wysłuchaniu opowieści o heroicznej obronie półwyspu we wrześniu 1939 roku, młodzi Polacy z Brześcia zwiedziły wystawę „Drogi do Wolności”, opowiadającą o narodzinach w Stoczni Gdańskiej im. Lenina ogólnopolskiego społecznego i politycznego ruchu niepodległościowego „Solidarność”.

Na festynie w Grodzisku

Na festynie w Grodzisku

Nie zabrakło też innych atrakcji. Na festynie w Grodzisku młodzi Polacy podziwiali pokazy rycerskie oraz poznali warsztat dawnych rzemiosł.

W Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu brzeskich uczestników akcji „Lato z Polską” gościł osobiście prezydent Sopotu Jacek Karnowski i jego zastępczyni Joanna Cichocka – Gula.

Spotkanie z prezydentem Sopotu

Spotkanie z prezydentem Sopotu

Oddział miejski Związku Polaków na Białorusi w Brześciu oraz rodzice dzieciaków gorąco dziękują Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” oraz osobiście prezydentowi Sopotu za niezapomniane dni spędzone na polskim Pomorzu.

Anna Adamczyk z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content