HomeOświataEliminacje do konkursu recytatorskiego „Kresy 2013”

Eliminacje do konkursu recytatorskiego „Kresy 2013”

Reprezentanci Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB powalczą w niedzielę o zwycięstwo w republikańskim konkursie recytatorskim „Kresy 2013”. 7 listopada jury na czele z dyrektor Szkoły i wiceprezes ZPB Heleną Dubowską wyłoniło najlepszych wśród trzech kategorii wiekowych.

Dubowska_konkurs

Helena Dubowska wita uczestników eliminacji

Razem przystąpiło do zmagań czternastu uczniów. Wśród najmłodszych (kategoria do lat 12), z utworami „Przyjaciele” Adama Mickiewicza i „Polska jesień” Adama Ziemianina, zwyciężyła Patrycja Karpowicz. W kategorii od lat 12 do 16 z utworami „Niepewność” Adama Mickiewicza oraz „Panie Janie, niech pan wstanie” Marii Szyprowskiej pierwsze miejsce zdobyła Jana Dzienisiewicz. W najstarszej kategorii powyżej 16 lat laur pierwszeństwa zdobyła Wiktoria Szyszko, pięknie recytująca „Czasem chce się do człowieka” Agnieszki Osieckiej i „Przyczynek do statystyki” Wisławy Szymborskiej.

Recytuje zwyciężczyni w najstarszej kategorii wiekowej Wiktoria Szyszko.

Recytuje zwyciężczyni w najstarszej kategorii wiekowej Wiktoria Szyszko

Jak zaznaczyła przewodnicząca jury, bardzo pozytywnym zjawiskiem jest wybór przez uczestników konkursu ambitnej poezji. – Uczniowie sięgali zarówno po utwory klasyków, zaliczane do kanonu polskiej poezji, jak i po utwory poetów współczesnych – zauważyła Helena Dubowska.

Zwycięscy eliminacji do konkursu „Kresy 2013” w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB otrzymali z rąk pedagogów nagrody. Bez nagrody pocieszenia nie pozostał zresztą żaden uczestnik eliminacji.

Bez nagrody pocieszenia nie pozostał żaden uczestnik eliminacji.

Bez nagrody pocieszenia nie pozostał żaden uczestnik eliminacji

Finałowe, ogólnobiałoruskie zmagania recytatorów w ramach konkursu „Kresy 2013” odbędą się w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 w Grodnie, w siedzibie Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi.

I. T-P.

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content